حجت الاسلام محمد حسین ایزدی یزدان آباد در گفتگو با صبح توس؛ با بیان اینکه ماه مبارك رمضان، به عنوان بهار قرآن لقب گرفته است، اظهارکرد: شب‌های قدر و شب‌های نزول قرآن كریم در این ماه مبارك قرار گرفته است و همین باعث می‌شود كه نورانیت آن به كل ماه مبارك انتقال یابد.

 

امام جمعه شهرستان فریمان افزود: بهترین فرصت زنده شدن دل‌ها با قرآن، ماه مبارك رمضان است، بنابراین شایسته است مومنان خداجوی و روزه‌داران به خصوص جوانان و نوجوانان با شرکت در محافل و مجالس قرآنی از برکات آن بهره‌مند شوند.

 

حجت الاسلام ایزدی خاطرنشان کرد: در کنار تلاوت قرآن، توجه به معانی و مفاهیم قرآنی، پیام‌ها و درس‌های این کتاب هدایت‌گر بسیار مورد تاکید قرار گرفته است؛ بنابراین حضور در جلسات تفسیر قرآن موجب افزایش بینش و معرفت ما نسبت به آیات نورانی قرآن کریم می‌شود.

 

وی اظهار كرد: كسانی كه در این ماه با آیات قرآن مأنوس می‌شوند در حقیقت خود را برای یكسال تغذیه می‌كنند تا بتوانند از بهره‌های معنوی كه در این ماه كسب كرده‌اند برای یكسال بهره جویند.

 

گفتنی است، طرح « تفسير سوره مباركه حديد» توسط امام جمعه فریمان همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان پس از قامه نماز ظهر و عصر در محل حسینیه امام صادق (ع) برگزار می‌شود.


انتهای پیام/