محمد احمر، جانباز ۵۰ درصد تربت جام و یکی از فاتحان عملیات الی بیت المقدس در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به چگونگی جانباز شدنش، گفت: بر اثر انفجاری که به خاطر رفتن روی مین صورت گرفته بود از ناحیه پای چپ مجروح و فقط یادم هست که کوله پشتی ام را به زمین گذاشتم و دیدم پای چپم قطع شده و کمک آرپی جی زن به زمین افتاده است در این لحظه بود که بیهوش شدم و دیگر هیچ نفهمیدم.

 

وی افزود: ساعت هفت صبح روز بعد با سر و صدای گلوله‌ها بیدار شدم و دیدم از بقیه مجروحان و رزمندگان خبری نیست مثل اینکه مجروحان را به پشت جبهه انتقال داده بودند به همین دلیل با همکاری دوست کمک آرپی جی زن که از ناحیه سرو صورت مجروح شده بود توانستم حدود دو کیلومتر با بدن مجروح به صورت سینه خیز و زیر رگبار گلوله تیربارهای عراقی به پشت جبهه برگردم و با کمک دیگر رزمندگان به بیمارستان «جندی شاپور» اهواز منتقل و بستری شدم.

 

جانباز ۵۰ درصد عملیات الی بیت المقدس با اشاره شرایط عملیات، خاطرنشان کرد: شب عملیات هوا خیلی گرم بود و آسمان و زمین خرمشهر  به تسخیر صداهای گلوله، خمپاره، موشک و مین درآمده بود و شدت حملات به قدری بود که آسمان شهر مثل روز روشن شده بود.

 

احمر با اشاره به نحوه عملیات و پیشروی به سوی دشمن، بیان داشت: در عملیات به عنوان «آرپی جی زن» حاضر بود و به یاد دارم که پیشروی‌ها به سوی فتح خاکریزهای عراقی به خوبی صورت می‌گرفت و تا ۲۰ متری خاکریز دشمن رسیدیم که ساعت ۱۲ شب یک دفعه متوجه انفجاری شدم که در نهایت مجروح شدم و نتوانستم در ادامه عملیات باشم.

 

وی یادآور شد: پس از درمان کوتاه مدت برای ادامه درمان به بیمارستان سینای اصفهان انتقال و به مدت شش ماه هم در آنجا تحت درمان قرار گرفتم.

 

جانباز ۵۰ درصد عملیات الی بیت المقدس با اشاره به نحوه آشنایی‌اش با انقلاب و جبهه، تصریح کرد: همزمان با شروع انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) برای اعلام مخالفت با رژیم پهلوی در تظاهرات شرکت و با عنایت پروردگار، ائمه طاهرین، رهبری پیامبر گونه امام خمینی(ره) و حضور مردم در صحنه بالاخره انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

 

احمر با اشاره به فعالیت‌های خود پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب، با تشکیل بسیج و ارتش ۲۰ میلیونی به فرمان امام راحل(ره) لباس مقدس بسیج را با افتخار بر تن و از آن جا که دشمنان قسم خورده انقلاب تحمل پیروزی مردم ایران را نداشتند، جنگ خانمانسوز را بر ما تحمیل کرد.

 

وی اظهارکرد: پس از گذراندن دوره‌های کوتاه مدت، آموزش‌های نظامی برای انجام وظیفه و دفاع از میهن اسلامی در تاریخ سوم فروردین ماه سال 61 از طریق بسیج مستضعفین به جبهه اعزام و در تیپ ۲۱ امام رضا(ع) مشغول خدمت به اسلام، انقلاب و نظام اسلامی شدم.

 

جانباز ۵۰ درصد عملیات الی بیت المقدس با اشاره به نیاز حضور نیروها در جبهه، عنوان کرد: بعد از اتمام دوره درمان به عضویت سپاه درآمدم و لباس مقدس سبز پاسداری را بر تن کردم و در سال ۶۳ دوباره به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در واحد تخریب به مدت شش ماه مشغول خدمت شد و تا پایان جنگ تحمیلی به کار در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه و پس از ۱۴ سال خدمت بازنشسته شدم.

 

وی با اشاره به تعریف جانباز عنوان کرد: جانباز، مظهر استواری، پایداری، صبر و استقامت است و با مشکلات زیاد ناشی از درد و رنج جنگ، زندگی را می‌گذراند و در راه عقیده، ایمان و دفاع از وطن و انجام وظیفه به افتخار جانبازی نائل شده است و این جانبازان سند زنده مظلومیت دفاع مقدس هستند.

 

لازم به ذکر است؛ احمر جانباز ۵۰ در صد تربت جام در سال ۱۳۳۶ در روستای مومن آباد تربت جام متولد و مقاطع ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت در مدرسه روستا سپری کرد و امروز با سپری کردن سال‌ها درد و رنج جانبازی در شهر تربت جام زندگی می‌کند.

 

انتهای پیام/