به گزارش خبرنگار صبح توس؛ سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی شب گذشته در همایش «حماسه حضور» در تربت حیدریه اظهار کرد: دولت در برنامه ششم توسعه اعلام کرده که برای اینکه کشور به رشد اقتصادی هشت درصد برسد باید نرخ بیکاری را از 12 درصد به هشت درصد برسانیم، بنابراین در مجلس تصویب شد تا در این برنامه حداقل پنج میلیون شغل ایجاد شود.

 

وی از کسانی که به وعده‌های کاندیداهای انتخاباتی هجمه می‌برند، انتقاد کرد و گفت: برخی کاندیداها با ارائه برنامه به ایجاد شغل برای پنج میلیون نفر تاکید دارند و رئیس فعلی دولت این وعده‌ها را نشدنی می‌داند؛ اما از سوئی دیگر خودشان وعده 955 هزار شغل در سال را به مردم می‌دهد!.

 

قاضی زاده هاشمی خاطر نشان کرد: دولت هدفمندی یارانه‌ها را مورد هجمه قرار داده بود و آن را گداپروی اعلام کرد، بنابراین فراخوان دادند تا کسانی که توانائی مالی مناسبی دارند انصراف دهند که با عدم استقبال از سوی مردم مواجه شد که در ادامه با فشار مجلس قرار بر این شد تا سرمایه داران و دهک‌های بالای جامعه از ادامه دریافت یارانه‌ها حذف شوند؛ اما دولت علاوه بر اینکه از این اقدام سر باز زد، اکنون در حال و هوای انتخاباتی به کسانی که یارانه‌هایشان حذف شده پیام دادند که تمام یارانه‌های حذف شده پرداخت خواهد شد!.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به عقیده عمده کارشناسان اقتصادی کشور، راه در پیش گرفته اقتصادی دولت، بیراهه است و کشور را علاوه بر وابستگی به لحاظ تولید و اشتغال به بن بست می‌رساند، بنابراین نخبگان و فرهیختگان جامعه ادامه وضع موجود را بی‌ثمر می‌دانند.

 

وی تاکید کرد: بلاتکلیفی دولت در حوزه اقتصادی و ارتقاء سفره معیشتی مردم مشهود بوده و این بیانگر آن است که دولتمردان درک مناسبی از وضعیت اقتصادی جامعه ندارند.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ناکارآمدی جدی در دولت برای اجرای فرامین و سیاست‌های ابلاغی  رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود دارد، زیرا بنایی بر اجرای آن نیست.

 

وی انصراف قالیباف از کاندیداتوری ریاست جمهوری را اقدامی جهادی و آگاهانه دانست و بیان داشت: عده‌ای به این نتیجه می‌رسند که برای بقای انقلاب و اسلام نیاز است تا اتحاد و انسجام نیروهای انقلابی حفظ شود، بنابراین با اقدام شجاعانه و جهادی خود راه را برای انتخاب اصلح هموارتر می‌کنند.

انتهای پیام/