به گزارش صبح توس؛  امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر دیروز در اجتماع حامیان حجت‌الاسلام رئیسی که در محل مسجد جامع و مصلی امام خمینی(ره) گناباد برگزار شد، گفت: بنا بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از دوره‌های انقلاب اسلامی شکل‌گیری نهضت اسلامی است که با توجه به مبارزات علمای شیعه و تشکیل یک جامعه شیعی در سرزمین ایران در طی صدها سال اتفاق افتاده و با ظهور امام خمینی و مبارزاتی که از سال 1342 ایشان شروع کردند، تبدیل به یک گفتمان اجتماعی- سیاسی شده و اوج آن در سال‌های 56 و 57 با حضور اقشار مختلف مردم بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

 

وی دوره دوم انقلاب را استقرار نظام اسلامی عنوان و تصریح کرد: این انقلاب نوپا درگیر فشارها، توطئه‌ها، جنگ‌های خارجی و مسائل مختلفی شد؛ اما با وحدت کلمه و وحدت مردم حول ولی‌فقیه، دشمنی‌ها ناکام ماند.

 

قاضی‌زاده تشکیل دولت اسلامی و جامعه اسلامی را از دیگر دوره‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: شرط تشکیل جامعه اسلامی داشتن دولت اسلامی است و نمی‌توان انتظار داشت فساد و دروغ‌گویی در جامعه وجود نداشته باشد درحالی‌که دولت‌مردان خود اهل دروغ و فساد باشند.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دولت‌ها تاکنون خواسته مقام معظم رهبری در تشکیل دولت اسلامی را محقق نکرده‌اند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای تأمین آخرت و دنیای مردم با استقرار احکام دین شکل گرفت؛ اما دولت‌ها یکی از پس دیگری در کشور مستقر شدند و به‌جای اینکه به این هدف نزدیک‌تر شوند متأسفانه دورتر شدند به طوری که این وضعیت سبب نارضایتی در بین مردم شده است.

 

قاضی‌زاده ادامه داد: بنابراین علمای دینی، بزرگان و نخبگان از چندین ماه گذشته به این نتیجه رسیده‌اند که باید شرایط موجود را تغییر داد؛ چراکه شرایط موجود نه‌تنها ما را در مسیر قرار نمی‌دهد، بلکه ما روزبه‌روز از اهداف عالیه انقلاب دورتر می‌کند در همین راستا 60 نفر از علمای حوزه علمیه به این نتیجه رسیدند که یک عالم ربانی، پاک دست، امتحان شده و مورد اعتماد رهبری را که درعرصه‌های مختلف تجربیات مختلف را داشته و به‌تمامی موضوعات با توجه به مسئولیت‌هایی که داشته است، احاطه دارد؛ انتخاب کنند.

 

وی در خصوص ویژگی‌های حجت‌الاسلام رئیسی گفت: حجت‌الاسلام رئیسی فقر و محرومیت را درک کرده و این فقر و محرومیت نه‌تنها برای وی یک ابزار برای جبران فقر و محرومیتش نشده، بلکه وی از اختیاراتش برای رسیدگی به محرومان استفاده می‌کند.

 

قاضی‌زاده بابیان اینکه ریاست جمهوری قابل‌مقایسه با تولیت آستان قدس رضوی نیست، تصریح کرد: تولیت آستان یک مقام معنوی است و اختیارات مالی و اجرایی در حوزه خودش دارد و همه بزرگان عالم وقتی به ایران سفر می‌کنند علاوه بر دیدار رئیس‌جمهور به دیدار تولیت آستان قدس رضوی می‌روند.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی به پیچیدگی نفاق در شرایط کنونی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: یک عده پایبندی به قانون اساسی و ولی‌فقیه و اسلام را امضا می‌کنند؛ اما احکام اولیه اسلام را برای رأی‌گیری از مردم زیر سؤال می‌برند.

 

قاضی‌زاده به عدم پاسخگویی حجت‌الاسلام رئیسی به تهمت و توهین‌هایی برخی از نامزدها در مناظرات اشاره و تصریح کرد: آقای رئیسی برای دفاع از خود نیامده است چون به‌عنوان یک عالم دینی عقیده دارد که حرف مردم و مستضعفین را برای اصلاح دولت بزند، بنابراین وی هرآن چه مربوط به مردم بود را در مناظرات بیان و هرآن چه مربوط به خود بود، پاسخ نداد و نخواهد داد.

 

وی ادامه داد: آقای رئیسی یکی از شخصیت‌های مورد اعتماد امام و رهبری در سخت‌ترین پرونده‌ها بوده‌اند و همه را به‌خوبی می‌شناسد و توانایی افشاگری دارند؛ اما اعتقاد دارند نباید به خاطر رأی آوردن گنجینه نظام را که در اختیار دارد، افشا کند.

 

قاضی‌زاده به ناکارآمدی دولتی در حوزه اقتصادی اشاره و بیان داشت: شرایط فعلی به‌گونه‌ای است که چنانچه مردم شرایط فعلی را تغییر ندهند، حتماً درزمینهٔ‌های اقتصادی دچار مشکلات جدی‌تری می‌شویم.

انتهای پیام/