به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه‌های امروز نماز جمعه گناباد گفت: یکی از وظایف مسلمانان در دوران غیب امام زمان(عج)، شناخت معرفت آن حضرت بامطالعه کتاب‌هایی که درباره ایشان نوشته‌شده است، می‌باشد چراکه اگر شناخت نباشد، مردم تحت تأثیر شبهات و یا تبلیغات دروغین مدعیان مهدویت گمراه می‌شوند.

وی اظهار کرد: همچنین تقلید و پیروی از مراجع عظام و گوش‌به‌فرمان نسبت به ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دیگر وظایف منتظران واقعی امام زمان (عج) است چراکه همان‌گونه که اطاعت از حضرت مسلم اطاعت از امام حسین بود، اطاعت از مراجع و مقام معظم رهبری اطاعت از امام زمان (عج) است.

امام‌جمعه گناباد به شرکت حداکثری مردم در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه اشاره و تصریح کرد:علاوه بر اینکه مراجع عظام، مردم را دعوت به شرکت در انتخابات کرده‌اند، مقام معظم رهبری شرکت در انتخابات را واجب و یکی از عوامل اقتدار ملی اعلام کردند لذا شرکت همه مردم در انتخابات و انتخاب اصلح تیری بر قلب دشمنان اسلام است.

حجت‌الاسلام صادقی به‌ضرورت عدم توجه به شایعات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اشاره و تصریح کرد: برخی‌ شایعه‌ها در روستاها وجود دارد که اگر به فلان نامزد انتخابات مردم رأی ندهند، یارانه قطع و یا بودجه دهیاری‌ها قطع می‌شود درحالی‌که این گفته‌ها، شایعه و خلاف قانون است و مردم باید به فرد اصلح رأی دهند و به شایعات توجهی نکنند.

وی به توصیه‌های اخیر مقام معظم رهبری به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام سال‌های متمادی در تلاش هستند که جنگ شیعه و سنی را در ایران راه بیندازند و نژادهای مختلف کشور را علیه هم تحریک کنند اما به فضل الهی و بصیرت مردم این دسیسه دشمنان تاکنون با شکست مواجه است.

حجت‌الاسلام صادقی ادامه داد: اینکه نامزد انتخابات ریاست جمهوری اقلیت‌های قومی و مذهبی را تحریک کند، خلاف عقل، درایت و مصالح کشور است و اگر کسی به این موضوع دامن زند، مردود است.

امام‌جمعه گناباد به سند 2030 اشاره و افزود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اگر واقعاً ولایت‌فقیه را قبول دارند، باید به این رهنمودهای ایشان عمل کنند اما باکمال تأسف بعضی از مسئولان مانند وزیر آموزش‌وپرورش دم از ولایت می‌زند اما سند 2030 که در برخی از بندهای آن برخلاف نص صریح قران و روایات است را امضا می‌کند.

حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به قدردانی از تلاش سربازان امام زمان(عج)، تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات با هوشیاری شبانه‌روزی، تحرکات دشمنان را در داخل و خارج کشور علیه انقلاب را رصد کرده و آن‌ها را خنثی می‌کنند و متلاشی کردن ده‌ها گروه تروریستی همراه با مواد منفجره در سال گذشته تنها یکی از رشادت‌های این عزیزان است.

انتهای پیام/