ناصر کاشانی، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس پیرامون پذیرش سند 2030 از سوی دولت، اظهار کرد: برای ایران سندی دارای اهمیت است که با فرهنگ و آموزه‌های دینی سنخیت داشته باشد.

 

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری پیرامون حل مسئله سند 2030، بیان کرد: آموزش و پرورش باید خود را با سند بنیادین آموزش و پرورش  به عنوان یک سند بالادستی تطبیق دهد، این در حالی است متأسفانه این سند هنوز عملیاتی نشده است.

 

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید هرچه سریعتر با کمک سایر مراکز فرهنگی به واگذاری سند راهبردی آموزش و پرورش همت گمارد تا این سند مورد استفاده دستگاه‌های مختلف آموزشی قرار گیرد.

 

کاشانی تأکید کرد: آینده هر کشوری را آموزش و پرورش آن می‌سازد، به همین دلیل باید به این امر به سرعت رسیدگی شود.

 

وی یادآور شد: جای تعجب دارد که سند 2030 با این محتوا چطور توسط مسئولان پذیرفته شده است؛ چراکه برخی قوانین آن با فرهنگ ما در تضاد است.

 

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای اسلامی نیز با این موضوع مخالفت می‌شود، بنابراین این مسئله را می‌توان در کنفرانس سران کشورهای اسلامی و سایر نهادهای اسلامی بین‌المللی مطرح کرد؛ چراکه این مهم با بسیاری از تعالیم دین در تضاد است.

انتهای پیام/