به گزارش صبح توس؛ محمدرضا خدادادی در حاشیه افتتاح آموزشگاه خیرساز خاکپور گناباد و در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در سال گذشته 194 پروژه در خراسان رضوی شامل پروژه‌های مشارکتی با کمک خیرین و بخش دولتی تکمیل و تحویل آموزش‌وپرورش شد.

 

وی سهم اعتبارات ملی سازمان نوسازی مدارس خراسان رضوی را برای تخریب و بازسازی مدارس یک هزار و 300 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 258 پروژه نیمه‌تمام شامل 163 پروژه مشارکتی با خیرین و 95 پروژه دولتی خاص در استان وجود دارد که حداکثر طی دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

 

خدادادی یکی دیگر از برنامه‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی را تعبیه سامانه استاندارد گرمایشی در مدارس عنوان و با اشاره به این مطلب که تاکنون 460 میلیارد ریال اعتبارات ملی در این حوزه هزینه شده است، تصریح کرد: تاکنون از 47 منطقه خراسان رضوی 10 منطقه به‌طور کامل به این سامانه استاندارد شده‌ و مابقی تا پایان سال 97 به بهره‌مندی 100 درصدی از این سامانه می‌رسند.

 

معاون پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی به پیشرفت گناباد در حوزه بازسازی مدارس اشاره و خاطرنشان کرد: تا دو سال گذشته در گناباد 30 پروژه نیمه‌تمام وجود داشت و از آن دوره تاکنون 25 پروژه تحویل داده‌ شده و تنها پنج پروژه دیگر باقی‌مانده است.

 

خدادادی در خصوص وضعیت مدارس فرسوده خراسان رضوی، گفت: حدود 40 درصد مدارس خراسان رضوی نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند و تنها سه درصد این مدارس غیرقابل استفاده است؛ اما به مرور زمان سهم مدارس غیرقابل استفاده افزوده می‌شود، بنابراین برنامه‌ریزی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی بر اساس برنامه ششم توسعه، بهبود این 40 درصد میانگین مدارس استان است.

انتهای پیام/