به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی امجدی زاده، امام جمعه شهرستان باخرز در دیدار با جمعی از جوانان این شهرستان که شب گذشته به مناسبت روز جوان، در دفتر امام جمعه برگزار شد، با تبریک ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، گفت:خودباوری یک از مهمترین ویژگی‌هایی است که باید  در بین جوانان امروزی وجود داشته باشد.

 

وی با بیان این مطلب که یک جوان باید خودش را باور کند تا بتواند کارهای مهم را انجام دهد، اضافه کرد: چنانچه اوقات خودمان را به بطالت و خوش گذرانی بگذرانیم، ضرر خواهیم کرد.

 

امام جمعه باخرز بار دیگر بر داشتن خودباوری تاکید و تصریح کرد: چنانچه امروز جوانان خودشان را باور کنند و از فرصت‌هایی که برایشان بوجود می‌آید به خوبی استفاده کنند، می‌توانند با بروز استعدادها و توانایی‌های خود در جامعه، به موفقیت دست یابند.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری ۱۲ویژگی را برای جوانان مسلمان و انقلابی برشمرده‌اند که  تقوا و پرهیزگاری، یکی از این ویژگی‌ها است. چنانچه در جوانی به دنبال تقوا نباشیم، در هنگام پیری نمی‌توانیم آن را جبران کنیم.

 

حجت الاسلام امجدی زاده ضمن تاکید بر این نکته که تنها مادیات برای زندگی کافی نیست و داشتن تقوا و اعتماد به نفس، لازمه زندگی است، به نقش مهم و تأثیرگذار جوان در جامعه اشاره و اظهار کرد: جوان باید به دنبال عدالتخواهی، جریان سازی و مطالبه گری در جامعه باشد، چراکه جوانان تأثیرگذارترین قشر جامعه هستند.

 

امام جمعه باخرز ادامه داد: جوانان باید نسبت به مسائل و رویدادهای کشور و منطقه، آگاه و قدرت تحلیل و تفسیر داشته باشند تا بتوانند با جریان سازی، در تصمیم گیری‌ها نقش ایفا کنند.

 

در پایان این دیدار تعدادی از جوانان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص مسائل شهرستان باخرز و منطقه پرداختند.

انتهای پیام/