به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام بهمنی امام جمعه شاندیز در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان طرقبه شاندیز در سال جاری که صبح امروز با حضور ائمه جمعه طرقبه و شاندیز و جمعی از مسئولان برگزار شد با بیان اینکه در مناظرات اخیر یکی از مواردی که کاملا مشهود است و جلوه‌گری می‌کند فرهنگ است اظهار کرد: نوع گویش‌ها و گفتار نشانه فرهنگ مردم است و احترام به شخصیت‌ها نشانه عمق فرهنگ اسلامی ناشی از تمدن اسلامی است.

 

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی در ماندگاری و تقویت فرهنگ دینی مسئولیت دارد تا مردم سالاری دینی در همه مراحل این فرهنگ که آرمان‌های ما برخاسته از آن است حفظ شود.

 

امام جمعه شاندیز ضمن تأکید بر این مطلب که در ساماندهی به مسائل فرهنگی باید هوشیاری مسئولان شهرستان حفظ شود گفت: در راستای تولید و اشتغال راه‌اندازی مجموعه پدیده و بازگشت به حالت طبیعی به صورت عملی دارای اهمیت بوده و خوشبختانه راهکارهای مورد پیش‌بینی ستاد تدبیر در حال اجرا شدن است.

 

وی افزود: انتظارات مردم از این مجموعه برای احیا و رونق گرفتن تولید و کار مهم است.

 

حجت الاسلام بهمنی با بیان اینکه کارآفرینی عبادت و تشویق روحیه کار و عبادت در راستای ارزش‌های اسلامی اثرگذار است تصریح کرد: کارخانجات و شهرک صنعتی در منطقه جغرافیایی شهرستان دارای پتانسیل عظیمی در تولید و اشتغال است لذا مسئولان مرتبط اقتصادی با این موضوع نیز برای رفع مشکلات تولید بازدید داشته باشند.

 

بازدید منظم از کارخانجات توسط مسئولان مربوطه به عنوان مصوبه نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مورد تأیید قرار گرفت.

 

انتهای پیام/