به گزارش صبح توس؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان باخرز که شب گذشته در فرمانداری باخرز برگزار شد با تبریک هفته معلم، به موضوع شهادت آیت‌الله مطهری به دست گروهک افراطی فرقان اشاره کرد و گفت: امروز مهمترین تهدیدی که نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند مسئله افراط و تفریط است نه آمریکا و اسرائیل.

 

این نماینده مجلس افزود: افراط و تفریط می‌تواند به انقلاب آسیب بزند و مردم را از نظام دور کند، فضای چندقطبی در جامعه ایجاد کند و در نهایت موجب سقوط نظام شود و این وظیفه ما است که هوشیار باشیم و انقلاب را از تهدیدهایی که با آن مواجه است، حفظ کنیم تا کشوری باثبات در منطقه داشته باشیم و نظام جمهوری اسلامی را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

 

وی بیان کرد: امروز نظام و رهبری به افرادی آزادمرد نیاز دارد که برای نظام و مردم دلسوزی کنند، نه اینکه ادای پیروی از رهبری را دربیاورند، ولی به دنبال سوءاستفاده از فرصت‌ها و اختلاس کردن باشند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، انتخابات پیش‌رو را مهمترین فرصت برای تقویت نظام دانست و اضافه کرد: در روند تأیید صلاحیت‌ها، اجازه ندادیم مشکلات شخصی، جناحی و یا قومی تأثیری داشته باشد و حق کسی پایمال شود.سلامت انتخابات و احترام به قانون وظیفه ما در انتخابات است. کشور ما در معرض آسیب و خطر است و بسیاری منتظر هستند تا مردم از نظام دلسرد و ناامید شوند و در انتخابات مشارکت کمتری داشته باشند.

 

رحیمی جهان آبادی ضمن اشاره به این مطلب که اولین وظیفه ما، بالا بردن میزان مشارکت مردم در انتخابات است، خاطرنشان کرد: هر چه این مشارکت بالاتر برود، قدرت ایران در سیاست خارجی بیشتر می‌شود.

 

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با اشاره به رعایت اصل اخلاق در انتخابات یادآور شد: مبنای دفاع از نامزدها در انتخابات، نباید بر تخریب دیگران باشد. طرفداری و تبلیغ برای یک کاندید باید بر اساس اخلاق  باشد؛ نباید انتخابات را زمینه انشقاق در جامعه قرار دهیم.

 

انتهای پیام/