به گزارش صبح توس؛ پیمان ژاله نادری، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان باخرز در جلسه شورای اداری این شهرستان که شب گذشته در فرمانداری باخرز برگزار شد، با ارائه گزارش عملکرد این مدیریت در سال 95، گفت: در حال حاضر تعداد 42 خانه بهداشت و شش مرکز جمع سلامت در سطح شهرستان مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند که جمعیت 59 هزارنفری باخرز را تحت پوشش قرار داده‌اند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان باخرز بیان کرد: در یک سال گذشته، تعداد 233 هزار مراقبت در سامانه ثبت‌شده است و در حال حاضر با توجه به‌کندی سرعت اینترنت، کار همکاران ما در خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت برای ثبت پرونده‌های الکترونیک با مشکل مواجه شده است.

 

وی افزود: آمار تولد نوزادان در سال 95 نسبت به سال 94 افزایش‌یافته و آمار زایمان‌های سزارینی در شهرستان باخرز نیز از 40 درصد در سال 94  به 26  درصد در سال 95 کاهش‌یافته است.

 

نادری از پایان عملیات عمرانی ساخت بیمارستان باخرز خبر داد و اظهار کرد: با توجه به پایان عملیات عمرانی و کار تجهیز بیمارستان، به‌محض ورود نیروهای استخدامی، بیمارستان باخرز آماده بهره‌برداری خوهد بود و امیدواریم هرچه سریع‌تر شاهد راه‌اندازی بیمارستان در سطح شهرستان باشیم.

 

انتهای پیام/