به گزارش خبرنگار صبح توس؛ محمد حسین صفار هرندی امروز در همایش بصیرتی در سبزوار با بیان اینکه چشم انداز جمهوری اسلامی ایران برای سال 1404 تبدیل شدن به قدرتمندترین کشور غرب آسیا از لحاظ سیاسی فرهنگی است، اظهار کرد: برای بزرگی کردن و پیشرفت در این مسیر نمی‌توان به کسانی دل بست که حتی آب خوردن را وابسته به رفع تحریم و کمک غربی‌ها می‌دانند.

 

وی با اشاره به اینکه اعلام خزانه خالی تنها دشمن را برای رسیدن به خواسته‌هایش مصمم و فشارهای خارجی را بر کشور بیشتر کرد، تصریح کرد: این گونه رفتارها سبب شد تا دشمن امتیازات لازم را در مذاکرات گرفته و ایران را در موضع ضعف قرار دهد.

 

صفار هرندی در ادامه با بیان اینکه برخی بر سر ملت منت رفع سایع جنگ را می‌گذارند، تاکید کرد: دشمن با دیدن حضور همیشه در صحنه مردم و برآورد خسارت‌های احتمالی از جنگ با ایران هیچ گاه فکر جنگ به ایران را هم نخواهد کرد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رفتارهای اوایل دهه 80 در مطرح کردن طرح‌هایی نظیر گفتگوی تمدن‌ها باعث شد نام ایران را در کنار دو کشور دیگر به عنوان محور شرارت اعلام کنند، ادامه داد: اینگونه رفتار و گردن کج کردن در برابر ابرقدرت‌ها است که باعث می‌شود سایه جنگ تا مدت‌ها بر سر ایران باشد.

 

وی ادامه داد: چنانچه قرار باشد آهنگ رشد جمهوری اسلامی که از ابتدای انقلاب ایجاد شده، ادامه پیدا کند، باید رسیدگی به محرومین و ایجاد عدالت د دستور کار قرار گیرد و معیارهای ابتدای انقلاب را پررنگ کرد.

 

صفار هرندی با بیان اینکه نمی‌توان با اشرافی‌گری و فساد به قله‌های پیشرفت دست یافت، تاکید کرد: کسانی که علاوه برحقوق‌های نجومی برای خود پاداش‌های چند صد میلیونی مقرر می‌کنند هیچ گاه به فکر اصلاح فساد نیستند؛ چراکه خود برای بیت المال کیسه دوخته‌اند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، خیل عظیم بیکاران و مشکلات موجود را نشان از هدف گذاری اشتباه دولت عنوان کرد و گفت: تا زمانی که ما نمی‌توانیم سر لوحه کارها و سیاست‌های ما است و نگاه‌مان برای حل مشکلات به کمک غرب و وعده رفع تحریم‌ها باشد، راه به جایی نخواهیم برد.

 

انتهای پیام/