مهدی خلیلی، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش طرقبه شاندیز در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ، ضمن بیان این مطلب که مسابقات قرآنی آوایی در سطح استان برگزار شده و مسابقات پژوهشی قرآنی پسران در حال برگزاری است، اظهار کرد: دانش آموزان شهرستان طرقبه- شاندیز امسال در بخش آوایی مرحله استانی توانستند مقام اول، دوم و سوم در قسمت دختران و دو مقام دوم و مقام سوم در قسمت پسران را کسب کنند.

 

وی ضمن بیان این نکته که در قسمت پژوهشی استانی سه مقام اول کسب شده و چهار مقام اول قرآنی از طرقبه- شاندیز حائز رتبه شدند، گفت: در مرحله آموزشگاهی این سری از مسابقات بیش از پنج هزار نفر شرکت  و به مرحله شهرستانی راه پیدا کردند.

 

معاون آموزش و پرورش طرقبه- شاندیز با اعلام این خبر که مسابقات مرحله استانی بخش آوایی در شهرستان کاشمر و بخش پژوهشی در اردوگاه ثامن الحجج مشهد برگزار می‌شود، بیان کرد: در مرحله شهرستانی نیز بیش از هزار دانش آموز در مقطع متوسطه و400 نفر در مقطع ابتدایی شرکت کردند که از این تعداد 19 نفر دانش‌آموز دختر و 23 نفر دانش‌آموز پسر به مسابقات استانی در قسمت آوایی و همچنین در قسمت پژوهشی 17 دانش آموز دختر و 17 دانش آموز پسر اعزام شدهاند.

 

وی افزود: در این سری از مسابقات قرآنی، پسران در 10 رشته و دختران دانش‌آموز در هشت رشته به رقابت پرداختند و مسابقات قرآنی در مرحله شهرستانی در بهمن ماه سال گذشته برای مقطع متوسطه و ابتدایی برگزار شد.

 

خلیلی ضمن اعلام این‌که مرحله استانی مسابقات قرآنی دانش آموزی امروز به پایان خواهد رسید و خاطرنشان کرد: منتظریم از بین مقامات استانی کسب شده دعوت و انتخاب برای مسابقات کشوری انجام شود و در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند؛ پس از مرحله آموزشگاهی از بین 1200 دانش آموز 400 دانش آموز با استعداد قرآنی شناسایی و برای این افراد کلاس آموزشی در طرقبه شاندیز برگزار شد و در نهایت منتخبین کارگاهها در مسابقات استانی شرکت کردند.

 

وی افزود: روستاهای حصار، جاغرق، طرقبه و ارچنگ، ابرده و چاه خاصه شاندیز از روستاهای فعال قرآنی شهرستان هستند.

 

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش طرقبه شاندیز با اشاره به فعالیت مراکز دارالقرآن در دو شهر طرقبه شاندیز تصریح کرد: برای در دسترس بودن دانش آموزان به کلاس‌های قرآنی و آموزش‌های پایه ، هفت پایگاه قرآنی در شاندیز و پنج پایگاه در طرقبههم راه اندازی شده است، بنابراین از دیگر ارگان‌های فرهنگی  و قرآنی انتظار کمک رسانی بیشتر داریم.

انتهای پیام/