به گزارش صبح توس؛ ایرج سعادتمند، مدیر آموزش و پرورش کاشمر در گفت‌وگو با کاشمربصیر اظهارکرد: سی و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر خراسان رضوی با حضور 453 دانش آموز از 16 شهرستان و منطقه استان شامل بجستان، تایباد، جغتای، جوین، خواف، خوشاب، ششتمد، ناحیه سه، رضویه، صالح آباد، سرخس، طرقبه و شاندیز، فریمان، فیروزه، گلبهار و کاشمر در شهرستان کاشمر آغاز شد.

 

سعادتمند ادامه داد: شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات در رشته‌های حفظ ترتیبی، حفظ کل، حفظ پنج، ۱۰ و ۲۰ جزء، تفسیر، قرائت، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام، انشای نماز، اذان و مداحی با هم رقابت می‌کنند و برگزیدگان نیز به مرحله پایانی مسابقات که تیرماه و به میزبانی مشهد برگزار می‌شود، راه می یابند.

 

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان شرکت کننده در این رقابت فرهنگی، حافظان، حاملان و عاملان به قرآن نیز هستند، اظهار داشت: قرآن، سخن عشق و نقشه راه بشریت بوده که متأسفانه به دلیل بی‌توجهی ما مهجور مانده است.

 

سعادتمند با ابراز تأسف نسبت به اینکه در جامعه اسلامی ما از روح و معنویت قرآن بهره‌ای برده نشده، یادآور شد: اینکه امروز در سراسر جهان، خشونت، دروغ و استعمار بیداد می کند، نشان از بی‌توجهی و عدم درک صحیح از این ریسمان استوار است.

 

وی با تقدیر از همراهی و مساعدت‌های ادارات و نهادهای مختلف شهرستان در امر برگزاری این دوره از مسابقات، گفت: امیدواریم در مدت حضور دانش آموزان شرکت کننده در این شهرستان بتوانیم برنامه ریزی و میزبانی خوبی از آنها داشته باشیم و خاطره خوب و خوشی از کاشمر برای آنها باقی بماند.

 

شایان ذکر است اختتامیه این مسابقات روز جمعه در محل زیارتگاه شهید آیت الله سیدحسن مدرس(ره) این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

همچنین مرحله مقدماتی سی‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی خراسان رضوی در گروه دوم دختران نیز هفته گذشته با حضور 400 دانش آموز دختر از 16 شهرستان این استان در کاشمر برگزار شد.

انتهای پیام/