جواد تقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نهادی است غیر دولتی که به فرمان امام خمینی(ره) در فروردین سال 58 به منظور تأمین مسکن برای محرومان به ویژه در روستاها، تشکیل شد.

 

وی ضمن اشاره به این نکته که بنیاد مسکن از برکات انقلاب اسلامی است که در مدت فعالیت خود خدمات زیادی را به محرومین کشور کرده است، ابراز داشت: این نهاد در جهت خانه دار شدن و مستحکم سازی منازل مسکونی محرومین شهرها و روستاهای کمتر 25 هزار نفر جمعیت گام بر می‌دارد.

 

وی ادامه داد: ساخت تنها 200 منزل مسکونی برای محرومین در سال گذشته منجر به چرخه مالی شش میلیاردی در این شهرستان شد که نیمی از آن به صورت مستقیم توسط این بنیاد جذب شده بود و موجب تحرک و پویایی در تولید و اشتغال این منطقه شد.

 

تقدسی به اصل 31 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: این اصل از قانون به صراحت تاکید می‌کند که باید جوانان محروم، صاحب خانه شوند و مقاوم سازی منازل نیز نباید مورد غفلت قرار گیرد.

 

وی افزود: یکی از چالش‌های موجود برای خانه سازی محرومین درگزی بالا بودن هزینه انتقال مصالح ساختمانی است که متاسفانه به دلیل دوری شهرستان از مرکز استان، صعب العبوری روستاهای محروم و نبود تولیدی مصالح در درگز، کار ساخت خانه را برای محرومین با مشکل مواجه کرده است.

 

مدیر بنیاد مسکن درگز گفت: در عرصه تهیه مسکن برای محرومین و محرومیت‌زدایی، همراهی بانک‌ها خیلی اهمیت دارد؛ که متاسفانه آنها حمایت مناسبی در تامین اعتبار و موضوع ضمانت نامه ندارند.

 

وی یادآوری کرد: یکی از اهداف مسکن سازی برای محرومین، جلوگیری از مهاجرت‌های ناخواسته و مکرر از روستاها به شهرهاست که باید مورد توجه تمام مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/