به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان صبح امروز در مراسم سان و رژه یگان‌های نمونه پیاده و موتوری ارتش که با حضور مقامات کشوری و لشگری به مناسبت روز ارتش در میدان۱۵ خرداد برگزار شد، گفت: تقویت نیروهای مسلح ایران، تهدیدی برای هیچ کشوری نیست اما این نیرو در مقابل تهدیدات خارجی مقتدرانه ایستاده و جرات نزدیک شدن به متجاوزگران را نخواهد داد.
وی افزود: نیروهای مسلح ما از نظر توان تسلیحاتی و دفاعی در بهترین شرایط خود قرار دارند و در دورانی که کشورهای اطراف ما در جنگ و درگیری به سر می برند وجود نیروهای مسلح و ارتش قدرتمند کشور، آرامش بخش زندگی مردم است.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب ارتش را سرمایه و ذخیره ای برای ملت خوانده و حضرت امام (ره) نیز ارتش را پشتوانه ملت و حامی استقلال کشور می دانستند که این نشان از جایگاه ویژه ارتش در مسیر تداوم نظام جمهوری اسلامی دارد.
رشیدیان با بیان اینکه پیام روز ارتش، اتحاد ملت و ارتش در اطاعت از رهبری برای دفاع از نظام و کشور است؛ تصریح کرد: بزرگترین ویژگی ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ اسلامی، مکتبی، ولایی و مردمی بودن آن است.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر وروستا عنوان کرد: این انتخابات در بعد داخلی و خارجی 2 پیام دارد که در بعد داخلی نشان دهنده اتحاد داخلی است و در بعد خارجی برگزاری انتخابات پرشور می تواند به گسترش اقتدار و امنیت ما منجر شود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود و تاکید بر عمل به قانون و سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در این انتخابات است.
فرمانده ارشد قرارگاه منطقه ای شمال شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: بعد از پیروزی انقلاب مخالفان تثبیت نظام شعار انحلال ارتش را می دادند که حضرت امام (ره) در راستای حمایت از این نیرو تضعیف ارتش را تضعیف اسلام و عاملان این تضعیف را خائن خواندند.
انتهای پیام/