به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در مراسم رژه 29 فروردین تربت حیدریه، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک پدیده و حقیقت زنده و پویاست که رشد و تکامل آن نیازمند پاسداری و دیدبانی دائمی و مقتدرانه است.

 

وی افزود: قانون اساسی کشور برای صیانت از این حقیقت، نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه و بسیج مردمی را در ساختار نظام تعریف کرده و برای هرکدام وظایف جداگانهای تعریف کرده که همه این وظایف به حفظ و تمامیت ارضی ایران و پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی ختم میشود.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر قوای مسلح پس از پیروزی انقلاب با مدیریت کردن قائلههای کردستان و قومیتها و همچنین جنگ تحمیلی برگ زرینی از تاریخ انقلاب را به نام رزمندگان اسلام به ثبت رساند و این قوا باید بنیه نظامی و معنوی خود را تقویت کند.

 

حجت الاسلام عصمتی، آرامش و امنیت امت اسلامی را مرهون رشادت طلبی رزمندگان اسلام دانست و گفت: اقتدار نیروهای مسلح ایران، این کشور را در برابر زور گوئیهای مستکبران و متجاوزان عالم بیمه کرده و اکنون هیچ کشوری حتی به خود اجازه نمیدهد که به تهاجم نظامی فکر کند.

 

وی اذعان کرد: ارتش  برگرفته از شخصیتهای متعهد، مومن و انقلابی است که با سپری کردن همه آموزشهای نظامی خود را در مسیر ولایت برای هرگونه جانفشانی، آماده کرده است.

 

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: بازدارندگی در برابر تهاجم احتمالی دشمن مستلزم ارتقای سطح آمادگی نیروها و تجهیزات است که اساس آن را تکیه بر قدرت لایزال الهی تشکیل داده است.

 

در ادامه این مراسم فرمانده تیپ 177 شهید محمدجعفر نصر اصفهانی در سخنانی تنها راه نجات کشور در عرصههای مختلف را اجرای منویات و سیاستهای فرماندهی کل قوا دانست و افزود: عمل به اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشهای نظامی، اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی، این کشور را در برابر هر آسیبی مصون خواهد داشت.

 

حمیدرضا جعفری گفت: نیروی زمینی ارتش تمام تحرکات منطقهای و فرا منطقهای دشمنان نظام را رصد و بر اساس آن برنامهها و تاکتیکهای خود را طراحی و تدوین می‌کند.

 

انتهای پیام/