به گزارش صبح توس؛ به نقل از جام روز، هیجدهمین سالگرد عاشقانه سپهبد شهید علی صیادشیرازی به همت تیپ 38 زرهی و با حضور امامان جمعه، فرماندار، فرماندهان و پرنسل نیروهای نظامی و انتظامی، خانوادههای شهدا وایثارگران، مسئولان اجرایی در محل مسجد علی بن ابیطالب تربت جام برگزار شد.

 

در این محفل معنوی پس از قرائت قرآن، پخش کلیپ، مداحی و نوحه سرایی سپس ناصر براتی یادگار دفاع مقدس و همرزم شهید صیاد شیرازی با تجلیل از مقام و جایگاه شهید با اشاره به آیات الهی،  گفت: شهدا با تقدیم خون خود استقلال، امنیت، آسایش، آرامش را برای نظام اسلامی و یاُس و ناامیدی را برای دشمنان به ارمغان آوردند.

 

وی با اشاره به زندگینامه شهید شیرازی افزود: شهید در سال 1323 در شهر درگز در خانواده نظامی و معتقد متولد شد و پس از سپری کردن دوران تحصیل با علاقه وارد دانشکده افسری شد. وی قبل از انقلاب در دانشگاه آمریکا با رتبه اول فارغ التحصیل شد.

 

براتی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی 13 سال قبل از انقلاب وارد ارتش میشود و به عنوان رابط با نیروهای انقلابی همکاری میکند و به همین دلیل توسط ساواک دستگیر و با پیروزی انقلاب از زندان آزاد شدند.

 

این مدرس دانشگاه با اشاره به حضور داوطلبانه شهید شیرازی در کنار شهید چمران ادامه داد: این شهید بزرگوار با شروع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس با لیاقت و شایستگی که از خود نشان داد به عنوان فرمانده عملیات غرب کشور منصوب شد.

 

چرا بنی صدر صیاد شیرازی را از ارتش اخراج می‌کند؟

 

براتی بیان داشت: اعتقادات شهید شیرازی باعث شد در جلسه شورای عالی دفاع وقتی رئیس جمهور وقت بدون بسمه الله سخنن آغاز می‌کند در رابطه با سخنان او موضع می‌کند و می گوید این جلسه مشروعیت شرعی ندارد و همین سبب می‌شود بنی صدر او را از ارتش اخراج می کند.

 

وی با یادآوری این موضوع که امام خمینی با فرار بنی صدر دوباره این فرمانده دلاور را به کار بازگرداندند، تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی عامل وحدت بین نیروهای نظامی بود و با همکاری سپاه و دیگر نیروهای مسلح جنگ را اداره کردند.

 

عضو گروه معارف جنگ در ادامه  تصریح کرد:  زمانی که عملیات غرور آفرین بیت المقدس و دفاع مقدس با فرماندهی صیاد شیرازی و دیگر فرماندهان به پایان رسید، به عنوان جانشین ستاد نیروهای مسلح کشور به خدمت ادامه داد.

 

براتی خاطرنشان کرد: صیادشیرازی مرد آهنین جبهه های دفاع مقدس به آرزوی دیرینه خود در 21 فروردین رسید و به ملکوت اعلی و همرزمان شهیدش پیوست.

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به خوشحالی دشمن اسلام از شهادت این سردار عنوان کرد: صدام در پیام تبریک خود به مسعود رجوی سرکرد منافقین میگوید « پرونده این جوان تا به امروز روی میز کار من بود چون باعث شد در جنگ به اهداف خود نرسم».

 

وی با اشاره سخنان صیاد شیرازی بیان داشت:  صیاد شیرازی ذوب شدن در ولایت و تبعیت محض از ولایت مطلقه فقیه را باعث پیروزی و موفقیت انسان‌ها می‍‌دانست و می‌گفت این راه تنها راهی است که می‌شود پرچم اسلام را به صاحبش رساند.

 

براتی ادامه داد: ولایت پذیری و ولایت مداری شهید صیاد شیرازی باعث شد فرمانده معظم کل قوا بر پیکرش نماز اقامه کند و بر تابوتش بوسه بزنند.

انتهای پیام/