به گزارش صبح توس؛ فرهاد عظیما، کارگردان مستند خلیج فارس در گفت‌وگو با خبرنگار ندای گناباد گفت: شهید آوینی یک گفتمان در هنر انقلاب اسلامی بود؛ اما بسیاری بیشتر به نوشتن مقاله هستند و نه فعالیت فرهنگی.

 

فرهاد عظیما اظهار کرد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی، صدور ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب به سایر کشورهای جهان است، بنابراین انقلاب باید در درون کشور به میزانی از فرهنگ دینی و انقلابی غنی شود که تشعشعات انقلاب بدون انجام هیچ‌گونه کار خاصی به خارج از کشور صادر شود.

 

وی ابا بیان انی مطلب که شهید آوینی تلاش‌های  بسیاری برای غنی کردن درون کشور انجام داد، تصریح کرد: وی هیچگاه به دنبال مطرح کردن خود نبود و همین  روحیه او بود که گمنامیش را به دنبال داشت  و به‌واسطه مقام معظم رهبری شهید آوینی را به مردم شناساندند.

 

برخی‌ هنر انقلابی را به آثار شهید آوینی محدود کرده‌اند

 

این نخبه عرصه هنر پویانمایی کشور بابیان این‌که هنر و سینما باید در راستای انقلاب اسلامی و صدور آن باشد، تصریح کرد: متأسفانه مردم با خواندن آثار شهید آوینی صاحب ایدئولوژی نمی‌شوند و هنر انقلابی را به آثار شهید آوینی محدود کرده‌اند و خودشان برای پیشبرد هنر انقلابی هیچ‌گونه تلاش و کوششی نمی‌کنند.

 

وی بابیان این‌که هنرمندان انقلابی تنها به گفتمان سازی تیکه کرده‌اند، افزود: نباید تنها به دنبال کار گفتمانی باشیم؛ چراکه این‌گونه کارها در بین مردم جایگاه خاصی ندارد.

 

عظیما خاطرنشان کرد: برای توسعه هنر انقلاب اسلامی، پرداختن به فضای مستند به تنها جواب نمی‌دهد؛ چراکه این فضا برای مردم جذاب نیست  و تنها عده خاصی را جذب خود می‌کند، بنابراین برای اثربخشی هنر انقلاب اسلامی باید با استفاده از هنرهای بین‌المللی محصولات جذاب تولید کرد تا تحولی در سینمای انقلاب اسلامی ایجاد شود.

انتهای پیام/