به گزارش صبح توس ، دکتر ماندانا توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«نبض شهر» پیرامون تغذیه در ایام نوروز اظهار کرد: متأسفانه در ایام نوروز افراد حجم بالایی از مواد غذایی و تنقلات را در طول روز مصرف می‌کنند این در حالی است که طبق آموزه‌های طب سنتی خوردن غذا فقط هنگام گرسنگی حقیقی مجاز است.

وی با تأکید بر اینکه غذاهای مختلف نباید در یک وعده مصرف شود، افزود: مصرف هم‌زمان دو غذای غلیظ مانند گوشت و ماست، ماهی و تخم‌مرغ، جگر و تخم‌مرغ، قارچ و ماکارونی، گوشت و ماکارونی و ماکارونی و الویه جایز نیست.

این عضو هیئت‌علمی دانشکده طب سنتی و مکمل مشهد خاطرنشان کرد: جهت طعم دار کردن سالاد از سرکه انگور طبیعی و روغن‌زیتون استفاده شود.

توکلی با اشاره به اینکه مصرف هم‌زمان غذای لطیف و غلیظ مانند میوه و غذای گوشتی با هم جایز نیست، یادآور شد: در زمان خوردن غذا و تا یک ساعت پس از غذا باید به کمترین مقدار ممکن، آب نوشیده شود و نه به آن اندازه که فرد سیراب شود.

وی تصریح کرد: نمک، چای و نوشیدنی‌های حاوی کافئین عبور مواد غذایی را از دریچه پیلور تسریع می‌کنند اما در هضم غذا مؤثر نیستند بنابراین این‌گونه کمک به تخلیه معده کار نادرستی است.

این عضو هیئت‌علمی دانشکده طب سنتی و مکمل مشهد با اشاره به اینکه متأسفانه در ایام نوروز افراد همراه با چای شیرینی مصرف می‌کنند، افزود: آشامیدن آب سرد در حالت ناشتا، بین خواب، پس از آمیزش جنسی، بعد یا پس از استحمام، پس از خوردن شیرینی و ترشی، بعد از میوه‌های ترش و همچنین پس از فعالیت شدید بدنی زیان‌آور است.

توکلی ادامه داد: بهتر است هر میوه در فصل خودش و در محل رویش آن میوه مصرف شود بر همین اساس باید از مصرف میوه‌ای که زودتر از موعد خود رسیده اجتناب کرد و همچنین میوه‌ای که در مکانی غیر از محل سکونت به‌عمل‌آمده مانند مصرف میوه مناطق سردسیر در مناطق گرمسیر اجتناب شود.

وی با اشاره به اینکه طبخ آرام، تدریجی و کامل غذا کمک بسیاری در هضم و جذب بهتر آن می‌کند، یادآور شد: علاوه بر طبخ آرام، غذا باید به‌خوبی جویده شود زیرا اولین مرحله هضم غذا از دهان آغاز می‌شود.

انتهای پیام/