به گزارش  صبح توس، به نقل از آل نور،شوری آب شرب در روستای کلاته نانوا جوین ، مردم این روستا را کلافه کرده است و این در حالی است که مسئولین اعلام کرده اند، آب شرب این روستا مشکلی ندارد.

یکی از اهالی روستای کلاته نانوا دراین خصوص به آل نور گفت: از مسئولان تقاضا دارم برای درک مشکل مردم این منطقه برای یک بار هم که شده از آب شربی که ما استفاده می کنیم بنوشند.

وی با بیان اینکه گفته می شود داخل مخزن آب پر از املاح و اجسام دور ریختنی است گفت: واقعا این آب را با شک و تردید و از روی اجبار مصرف می کنیم.

در همین رابطه یکی دیگر از اهالی روستای  ابراهیم آباد ابوطالب، گفت: آب روستاهای بهرامیه وابراهیم آباد ابوطالب هم که از منبع آب کلاته نانوا تأمین میشود کاملا شور است.

وی افزود: کافی است یک روز مسئولان به روستا بیایند و از نزدیک  با مردم این روستا در مورد وضعیت آب شرب روستا صحبت کنند.

حسین جمشیدی فرماندار جوین در گفت و گو با آل نور در خصوص مشکل شوری آب روستای کلاته نانوا، اظهار داشت: سلامتی مردم خط قرمز همه دستگاه های اجرایی است.

وی افزود: ماهانه و به صورت متوالی ، میزان Ec و بار میکروبی آب شرب روستایی و شهری اندازه گیری می شود و گزارش آن به فرمانداری هم ارائه می گردد.

جمشیدی تصریح کرد: روستای کلاته نانوا، آب خود را از مجتمع دریافت می کند که چند روستای دیگر هم از این مجتمع، آب رسانی می گردد و در صورت شوری آب، روستاهای دیگر هم باید این مشکل را داشته باشند.

فرماندار جوین یادآورشد: بنابراین موضوع را از طریق آبفای روستای مورد پیگیری قرار می دهم تا در صورت وجود چنین مشکلی، مساله هرچه زودتربرطرف گردد.

ابوالفضل حکم آبادی بخشدار بخش عطاملک جوین در گفت و گو با آل نور اظهار کرد: آب رسانی به چند روستا از جمله کلاته نانوا از طریق مجتمع آب بهرامیه انجام می شود .

وی افزود: این مجتمع آبرسانی  سال گذشته یک سری مشکلاتی داشت، البته این مشکلات بیشتر برای روستای ابراهیم آباد بود که در انتهای خط لوله آب قرار داشت.

حکم آبادی یادآورشد: خوشبختانه امسال از محل اعتبارات تملک دارایی 100 میلیون تومان برای حل مشکل آب مجتمع بهرامیه اختصاص یافت.

بخشدار بخش عطاملک جوین تصریح کرد: با توجه به اینکه هنوز تخصیص این اعتبار نیامده بود، آبفای روستایی با کمک دهیاران این روستاها ، چاه جدید را ایجاد کردند که این چاه تمامی استاندارهای لازم برخوردار بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر این چند روستا از جمله روستای کلاته نانوا  از چاه جدید آب رسانی می شود.

حکم آبادی در پایان گفت: با ایجاد این چاه، امیدوار هستیم در فصل تابستان سال آینده، برخلاف سال های گذشته،.تابستان بی آبی نداشته باشیم، که این مستلزم همکاری مردم و صرفه جویی در مصرف آب است.

      انتهای پیام/