به گزارش سرویس بین‌الملل صبح توس، به نقل از سناباد نیوز، آزادسازی حلب و شکست گروه‌های تروریستی یک پیروزی بزرگ برای سوریه محسوب می‌شود، به گونه‌ای که متغیرهای میدانی در این کشور دچار تحول می‌شود.

با شکست حلب از شر تروریست‌های داعش و جبهه النصره، حامیان غربی این گروه‌های تکفیری- تروریستی نیز شکست خوردند و در مقابل این دولت بشار اسد بود که در عرصه جهانی سربلند شد. اما آزادی حلب روحیه گروه‌های تروریستی را به شدت تضعیف کرده و تاثیر عمیقی در طرف‌های درگیر در سایر جبهه‌ها گذاشته است. علاوه بر این، غربی‌ها و ائتلاف حامی معارضان سوری خشمگین هستند.

غرب و دولت‌های حامی معارضان که تصور پیروزی فوری ارتش سوریه در حلب را نداشتند، به دنبال جبران این شکست هستند. جبهه مخالفان اکنون خشمگین و به دنبال تلافی است. اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، آلمان، آمریکا و دولت‌های عربی حامی غرب از جمله ترکیه، عربستان، قطر از یک طرف و روسیه، سوریه، ایران و حزب الله در طرف دیگر این نبرد بودند و هواداران خشمگین تروریست‌ها به دنبال نشان دادن نارضایتی خود از نتیجه نبرد حلب هستند. ترور سفیر روسیه در ترکیه را نیز می‌توان در همین قالب تفسیر کرد؛ اقدامی که همه جهان آن را محکوم و از نشانه‌های شکست تروریزم در حلب است.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت: از آنجائی که تروریست‌های سوریه پس از شکست در حلب توانایی مقابله رو در رو با ارتش سوریه و حامیان سوریه را ندارند، رو به جنگ پارتیزانی و ترور و انتحار آورده‌اند.

انتهای پیام/