به گزارش صبح توس، به نقل از گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد، هادی قاسم‌پور به پذیرفته شدن طرح گروه مشاوران جوان در 30 طرح قابل تقدیر جشنواره بین‌المللی گوآنجو اشاره کرد و گفت: هیات داوران این جشنواره 30 طرح برجسته و قابل تقدير را از بین 300 طرح دریافت شده از 131 شهر جهان، انتخاب کرده‌اند.

وی طرح گروه مشاوران جوان از شهرداري مشهد را در بين 30 طرح قابل تقدير برگزيده شده دانست و تصریح کرد: مقرر گردیده پوستر و اطلاعات مشاوران جوان در غرفه ويژه طرح‌هاي برتر جهاني در محل جشنواره توسط برگزاركنندگان ارایه گردد.

قاسم‌پور در ادامه بیان کرد: طرح گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد در محور مشارکت علمی و اجتماعی جوانان در عرصه مدیریت شهری برای جشنواره ارسال گردید.

رییس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد با اشاره به اینکه بیش از 20 پروژه از شهرداری مشهد به جشنواره گوآنجو ارسال گردید؛ افزود: به منظور معرفی فعالیت‌های شهرداری مشهد، بیش از 20 پروژه به جشنواره ارایه گردید که از این میان طرح گروه مشاوران جوان در فهرست 30 طرح برجسته قابل تقدیر انتخاب شد.

قاسم‌پور اظهار کرد: نوآورانه بودن، اثربخشی، تکرار، انتقال و اهمیت از معیارهای اصلی انتخاب طرح در جشنواره گوآنجو است و از بين شهرهاي ايراني شركت كننده در این جشنواره فقط طرح ارسالي از سوي شهرداري مشهد با عنوان "گروه مشاوران جوان" توانست در فهرست پروژه‌هاي قابل ستايش و تقدير قرار گیرد.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره دو سالانه به رسمیت شناختن نوآوری‌ها در بهبود پایداری اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی در شهرها، مناطق و همچنین پیشرفت رفاه و کیفیت زندگی شهروندان می‌باشد که باعث تشویق در سیاست عمومی پروژه‌ها، مدل‌ها و فعالیت‌های کسب و کار می‌شود.

مشاور شهردار در امور جوانان اذعان کرد: جایزه گوآنجو به وسیله یوسی‌ال‌جی و انجمن جهانی کلان‌شهرهای جهان و شهر گوآنجو مورد حمایت قرار گرفته است.

گفتنی است: یو.سی.ال.جی نماینده و مدافع منافع حکومت‌های محلی در صحنه جهانی است. مقر اصلی این سازمان در بارسلون اسپانیا قرار دارد.

برندگان جایزه گوآنجو برای حضور در رویدادهای اجتماعی مثل کنفرانس بین المللی گوآنجو که یک نمایشگاه و مراسم اهدای جایزه می‌باشد دعوت می‌شوند.

شایان ذکر است: سومین جشنواره بین‌المللی نوآوری‌های شهری گوآنجو آذر آتی مصادف با دسامبر 2016 میلادی با حضور طرحهای منتخب شهری از سراسر جهان در شهر گوآنجوی چین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/