به گزارش سرویس بین‌الملل صبح توس، به نقل از سناباد نیوز، با ادامه یافتن خشونت و درگیری در خاورمیانه و حملات بیشتر در خاک آمریکا به نام اسلام، کمپین های انتخاباتی ریاست جمهوری در این کشور تمرکز خود را بیشتر روی ابراز سیاست های مرتبط با خاورمیانه قرار داده اند. از همین رو این سوال پیش می آید که آیا تفکرات عمومی مردم آمریکا نسبت به مسلمانان و اسلام در سایه حملات مرتبط با داعش در عراق، سوریه و دیگر کشورهای دنیا تغییر کرده است. نظر سنجی انجام شده در بازه زمانی دو هفته قبل و بعد از حمله اورلاندو است و فرصت را برای نشان دادن تغییر در تفکرات عمومی نشان می دهد.

یافته های این نظرسنجی نشان می دهد که علی رغم تیراندازی اورلاندو، تفکر مردم آمریکا در مقابل اسلام و مسلمانان تاثیر منفی ای نپذیرفته و برعکس رشد مثبت قابل توجهی هم داشته است. از نوامبر 2015 تا ژوئن 2016، نظر مثبت مردم آمریکا نسبت به مسلمانان از 53 درصد به 62 درصد رسیده است، در همین حال نیز نگاه های مثبت به اسلام از 37 به 44 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر در این نظرسنجی نشان داده شد که 55 درصد از مردم آمریکا بر این باورند که راه انداختن جنگ عراق توسط آمریکا در سال 2003، مهمترین دلیل ظهور و رشد گروه تروریستی داعش است و 41 درصد نیز اعلام داشتند که خروج نیروهای آمریکایی از عراق منجر به چنین رخدادی شده است.

اکثر جمهوری خواهان (61 درصد) معتقدند که خروج نیروهای آمریکایی از عراق مهمترین عامل بوجود آمدن داعش است، در حالی که تنها 22 درصد از دموکرات ها و 44 درصد از مستقل ها چنین نظری دارند.

اکثر دموکرات ها (74 درصد) و مستقل ها (53 درصد) بر این باورند که جنگ عراق مهمترین عامل این رخداد بوده است.   333 انتهای پیام/