به گزارش صبح توس؛ به نقل از ندای چناران، سردار غلامرضا احمدی، فرمانده سپاه علی‌ابن ابی‌طالب (ع) قم روزگذشته در اولین یادواره سردار شهید سید حسین فاضل الحسینی و 58 لاله گلگون کفن روستای بقمچ اظهار داشت: فتح خرمشهر در تراز فتوحات بزرگ علوی و نبوی بود.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی، ایران در مقابل تمام جبهه استکبار ایستاد و به پیروزی رسید، تصریح کرد: وقایعی مانند آزادسازی خرمشهر تا ابد می تواند پشتیبان و الهام بخش بی بدیلی برای ملت های مسلمان، به ویژه ملت های مبارز در مقابل استکبار باشد.

وی یاد شهدا و بزرگداشت مقام آنان را فضیلت دانست و گفت: این یادواره شهدا از آن جهت ارزشمند است که سبب می شود وقایع صدر اسلام مجدد اتفاق نیفتد و مرز و میکروبی که 20 سال بعد از شهادت امیر المومنین (ع)، گریبان مسلمانان را گرفت و واقعه کربلا و شهادت نوه پیغمبر(ص) با بی تفاوتی مردم رقم خورد، در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به وقوع نپیوندد.

فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب (ع) قم در راستای بزرگداشت مقام شهدا گفت: امام خمینی (ره) می فرماید خداوند با شهدا در تراز پیامبران الهی برخورد می کند. امام (ره) می گفتند من بر دست و بازوی رزمندگان بوسه می زنم و برین بوسه افتخار می کنم.

وی ادامه داد: رهبری به کرات گوشزد کرده اند که جنگ امروز از جنگ هشت ساله دفاع مقدس عظیم تر و خطرناکتر است.   احمدی خاطرنشان کرد: پیام اصلی یادواره شهدا این است که همانگونه که ملت ایران باوجود کمی ادوات و تجهیزات، بر دشمن برخوردار و تا دندان مسلح بعثی فائق آمد و همانگونه که دانشمندان جوان ایران موشک هایی با برد دو هزار و 200 کیلومتر تولید می کنند که با خطای کمتر از 70 متر به هدف اثابت می کند، ما قادر خواهیم بود با اتکا بر توان داخل بر مسائل و مشکلات روز جامعه فائق آییم.   فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) خراسان بیان داشت: مواضع پدافندی صدام در خرمشهر به گونه ای بود که کارشناسان تراز اول نظامی جهان، چند روز قبل از فتح خرمشهر می گفتند اگر ارتش آمریکا هم به این مواضع حمله کند، این مواضع شکسته نخواهد شد. در حقیقت به گفته امام امتخرمشهر را خدا آزا کرد و لذا خود خدا نیز از رزمندگان تشکر می کند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور در 14 دی ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: نماز جمعه قرارگاه ایثار بصیرت و اخلاق است و دلیل بکار بردن واژه قرارگاه از سوی رهبری این است که جنگی بر ما تحمیل شده است و به ایمان و تقوای ما حمله شده است. مسئولان و علما باید همانند دوران جنگ قرارگاه تشکیل دهند. نماز جمعه یکی از مهمترین قرارگاه ها است و قرارگاه های دیگری در مساجد و ... نیاز است ایجاد شود.

  احمدی با اشاره به جهاد مدافعان حرم در کیلومترها بیرون از مرزهای ایران اظهار داشت: این رزمندگان زیر امر مقام معظم رهبری در سوریه می جنگند و ما نیز در داخل کشور باید تلاش کنیم تا فرمایشات رهبری را عملیاتی کنیم.   وی با تشبیه سردار قاسم سلیمانی به مالک اشتر حضرت علی علیه السلام بیان داشت: مالک اشتر به فرمان امام به جنگ با معاویه رفته بود و تا رسیدن به خیمه معاویه و پیروزی کامل، به اندازه دو ضرب شمشیر فاصله داشت که عده ای در پشت جبهه از فرمان مولای متقیان علی علیه اسلام سرپیچی کردند و برای مالک پیام آمد که اگر می خواهی علی علیه السلام را زنده ببینی آن دو ضربه نهایی را نزن و برگرد.   وی ادامه داد: اگر می خواهیم قاسم سلیمانی در خارج از مرزها به پیروزی برسد ما در داخل کشور نباید اجازه دهیم اوامر رهبری روی زمین بماند و قرارگاه های جنگ نرم فعال شوند و به وظایف خود عمل کنند.

سرهنگ مجید آذرکیش، فرمانده سپاه ناحیه چناران نیز در ابتدای این مراسم ضمن تبریک سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی و فتح خرمشهر و میلاد امام زمان (عج) بیان داشت: سوم خرداد در خاطره ملت ایران یک روز بزرگ و ملی تلقی می شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این مراسمات تجلیل از مقام شامخ و والای شهیدان به خصوص شهدای روستای بقمچ و انتقال مفاهیم جبهه و شهادت به نسل بعد از جنگ و کسب معنویت و روحیه مظاعف برای شرکت کنندگان در مراسم است.

در این مراسم همچنین از ساختمان حوزه مقاومت حضرت حبیب ابن مظاهر روستای بقمچ رونمایی شد.

انتهای پیام/