به گزارش صبح توس به نقل از عطارنیوز، پروفسور درودی ضمن درخواست احداث این آزمایشگاه در آینده ای نزدیک، اعلام آمادگی کرد که بتواند در زمینه های تحقیقاتی و آزمایشگاهی با دانشکده علوم پزشکی نیشابور همکاریهای لازم را داشته و تجربیات علمی خویش را به هموطنان انتقال دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: با ساخت چنین مجموعه هایی برای ارائه خدمات بهتر و مطابق استانداردهای بین المللی به بیماران و نیز تربیت متخصصین علم ژنتیک قدم های لازم برداشته شود .

لازم به ذکر است: پروفسور فیروز درودی استاد دانشگاه لایدن هلند و مشاور ارشد سازمان بهداشت جهانی و سازمان یونسکو است، که تحقیقات علمی وسیعی در زمینه علم ژنتیک و شیوه های نوین و تأثیرگذار برای درمان بیماری سرطان داشته است .

گفتنی است: پروفسور درودی، مرکز مطالعاتی و آموزشی ژنوم بیمارستان هلال احمر ایران در امارات متحده عربی را اخیراً راه اندازی نموده است. همچنین یک مرکز تشخیصی درمانی مشابه دیگر نیز در دوحه قطر با همکاری کالج کانادایی آتلانتیک شمالی راه اندازی کرده و به ارائه خدمت به مردم و بیماران مشغول می باشد .

دانشکده علوم پزشکی امیدوار است با تلاش همشهریان عزیز و مسئولین محترم بتوانیم از خدمات ارزشمند این دانشمند گرانقدر هموطن و همشهری در ایران بهره مند شویم .