به گزارش صبح توس، به نقل از سناباد نیوز، در جریان بازداشت یک زن مسلمان توسط پلیس شهر کالیفرنیا، یک نیروی پلیس با توسل به زور حجاب این زن را برداشت و او را در جلوی تمام کارکنان اداره پلیس تحقیر کرد. روزنامه تلگراف نوشت: بعد از این ماجرا، خانم کرسپی پاول که یک مسلمان آفریقایی آمریکایی است علیه شهر لانگ بیچ و اداره پلیس این شهر شکایت کرد.

به گفته این زن مسلمان، پلیس مذکور بعد از کشف حجاب او دیگر اجازه نداد روسری‌اش را بپوشد.

در نتیجه این رفتار نامناسب، این زن مسلمان دچار افسردگی، سرخوردگی و استرس ذهنی شده است.

وکیل مدافع خانم کرسپی در بخش شورای روابط اسلامی-آمریکایی شهر لس‌آنجلس اظهار داشت که این اقدام یک تخطی اخلاقی جدی از سوی پلیس کالیفرنیا محسوب می‌شود. شکایت علیه پلیس خاطی در دادگاه با مضمون نژادپرستی و اشاعه ترس ثبت شده است.

نژادپرستی در میان مردم آمریکا ریشه دوانده است؛ چندی پیش نیز یک مقام عالی‌رتبه اداره پلیس لس‌آنجلس‌ به دلیل ارسال ایمیل‌های نژادپرستانه درباره مسلمانان، زنان، کاتولیک‌ها، لاتین‌تبارها و سیاه‌پوستان آمریکا مجبور به استعفا شد.

براساس اطلاعاتی که پروژۀ رصد خشونت پلیس در امریکا منتشر کرده است، 40 درصد از کسانی که به ضرب گلولۀ مأمورین 60 ادارۀ بزرگ پلیسِ این کشور کشته شده‌‎اند، سیاه‌پوست بوده‌اند. براساس این گزارش، از میان 404 نفری که در این بازۀ زمانی هدف گلولۀ پلیس شیکاگو قرار گرفته‌اند، 299 (74%) آفریقایی-امریکایی بوده‌اند.

در آخرین اظهارات دونالد ترامپ نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا نیز آمده است که نژادپرستي درون جامعه آمريكا وجود دارد.

انتهای پیام/