به گزارش صبح توس، سرهنگ پاسدار علی نیک یاد، فرمانده سپاه خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) به همه مردم آزاد اندیش جهان، بویژه مسلمانان و شیعیان و بویژه مردم ایران و بخصوص مردم شریف خلیل آباد در خصوص شعار سال 95 اظهار داشت: چهار موضوع می تواند علت نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" باشد.

وی ادامه داد: اهمیت موضوع اقتصاد که چندین سال است که مقام معظم رهبری شعار سال را از دل اقتصادی بیان می کنند، وضعیت معیشت مردم مطلوب نیست و در فشار اقتصادی هستند می تواند از دلایل انتخاب شعار سال در موضوع اقتصادی باشد.

نیک یاد روی زمین ماندن طرح اقتصاد مقاومتی را از دلایل دیگر نامگذاری امسال دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه 3 سال است بحث اقتصاد مقاومتی مطرح شده است ولی اقدامات بیشتر در حد حرف بوده و به عمل نرسیده است و اینکه مردم هنوز طعم شیرین اقتصاد مقاومتی را نچشیده اند و نتیجه کار را ندیده اند.

وی همچنین گفت: سیاست هایی که دولت در این چند سال پیش گرفته است نه تنها در راستای اقتصاد مقاومتی نیست بلکه جنبه مخالف اقتصاد مقاومتی را داشته است که می توان به واردات بی رویه، گرایش به سمت کشورهای خارجی و محصولات خارجی اشاره کرد.

فرمانده سپاه خلیل آباد در بحث اقتصاد مقاومتی چند موضوع را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: نگاه به درون و داخل کشور و نه نگاه خارج و کشورهای قدرتمند، چشم نداشتن به کشورهای بزرگ، مذاکره و... از موضوعات مهمی است که باید در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی به آن توجه شود.

وی در ادامه اذعان نمود: در بحث اقتصاد مقاومتی دانش بنیان بودن و علم بومی اقتصاد مقاومتی به جای علم وارداتی غربی بسیار مهم است.

سرهنگ نیک یاد با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تکیه بر اقتصاد اسلامی دارد نه بر اقتصاد غربی، تاکید کرد: اقتصاد غربی در این چند سال اخیر نشان داده است که در اداره کشورها موفق نبوده است لذا تکیه اقتصاد مقاومتی بر اقتصاد اسلامی است.

وی در خاتمه با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات داخلی مد نظر است و نه واردات بی رویه، خاطر نشان کرد: در یک تقابل اقتصاد مقاومتی را یک طرف و اقتصاد عاریتی را طرف مقابل اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد، هر چه قدر به اقتصاد مقاومتی نزدیک تر شویم وضعیت معیشت مردم بهتر خواهد شد.

انتهای پیام/