به گزارش صبح توس، عبدالله حاتمیان، نماینده منتخب مردم درگز در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار درگزخبر، اظهار کرد: درد مشترک تمام مردم درگز، عدم توسعه یافتگی شهرستان و هدر رفت ثروت‌های خدادادی آن است.

وی افزود: آمار نامطلوب طلاق، فقر، معضلات اجتماعی و هرز روی منابع طبیعی در درگز بالاست؛ در نتیجه باید برای بیرون رفت از این معضلات، همه مردم درگز در وحدت کامل برای بهبود وضعیت شهرستان تلاش کنند.

حاتمیان با بیان اینکه موضوع جاده جدید درگز را با قاطعیت پیگیری می‌کند گفت: یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که شهرستان با آن درگیر است؛ مسئله جاده جدید درگز است که در صورت بهره‌برداری، حدود 65 کیلومتر صرفه‌جویی را به دنبال دارد و به طور قطع نقش مهمی در پیشرفت شهرستان ایفا خواهد کرد.

وی ادامه داد: تمام مردم شهرستان و کسانی که نسبت به توسعه درگز احساس مسئولیت می‌کنند؛ باید وارد عمل شوند و در هر عنوان شغلی که قرار دارند برای پیشرفت شهرستان فعالیت کنند.

این کارمند جهاد کشاورزی با ورود به مسایل کشاورزی گفت: گمرک لطف آباد شهرستان درگز دروازه ورودی آسیای میانه است و روزانه حدود 600 تریلی ترانزیت از این گمرک عبور می‌کنند.

وی افزود: در حالی که شهرستان درگز صادراتی در محصولات کشاورزی ندارد؛ اما تعداد زیادی از این تریلی‌ها محصولات کشاورزی را از درگز عبور می‌دهند که نشان دهنده توجیه پذیری سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شهرستان است.

این کاندیدای منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مسئله اقتصاد مقاومتی اذعان کرد: مردم پر استعداد شهرستان درگز روی گنج و در رنج زندگی می‌کنند؛ که در صورتی این استعدادهای انسانی و طبیعی شهرستان شکوفا شود؛ درگز وارد مرحله جدیدی می‌شود.

وی افزود: شهرستان نیشابور که از نظر منابع طبیعی به خوبی شهرستان درگز نیست موفق شده است با برنامه ریزی و سازماندهی 5هزار عضو در تعاونی سبزیکاری خود، تبدیل به یک قطب تولید کننده و توزیع کننده سبزی تازه شود.

حاتمیان با بیان اهمیت آب خاطر نشان کرد: درصد بالایی از منابع آبی شهرستان به هدر می‌رود و از آن استفاده مناسب نمی‌شود؛ حدود 7 ماه از سال نیز آب اغلب رودخانه‌ها و سیلاب‌های شهرستان درگز استفاده نمی‌شود و به کشور ترکمنستان سرازیر می‌شود.

وی تاکید کرد: در شرایطی که کشور ترکمنستان پایگاه اقتصادی رژیم صهیونیستی اسراییل است باید قدر آب را بیشتر بدانیم و مانع از هدر رفتن آن شویم.

انتهای پیام/