به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر٬ امروز(23 اسفند) حجت الاسلام داوود عبدالهی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج شهرستان در مسجد امام حسین علیه السلام درگز و در جمع عزاداران حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار کرد: در کنار مسئله امامت که جزئی از اصول دین است؛ مسئله ولایت قرار دارد که همیشه نیز مورد توجه و تاکید ائمه اطهار(ع) قرار داشت.

وی افزود: حدیث امام رضا علیه السلام در شهر نیشابور نیز مبین این موضوع است که بعد از مسئله توحید مهمترین مسئله، ولایت است.

حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س)‌ اولین مدافع ولایت است گفت: در حدیثی نقل است که خداوند پیامبر(ص) و حضرت علی علیه السلام را به خاطر حضرت زهرا سلام الله علیها خلق نمود؛ که نشان دهنده جایگاه بالا و عجیب آن حضرت(س) است.

وی ادامه داد: اما فاطمه زهرا سلام الله علیها وقتی امام(ع) خود را بدون حامی یافت؛ برای دفاع از ولی زمانش جان خود را به خطر انداخت و در این راه شهید شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج شهرستان درگز در خصوص اینکه حضرت علی علیه السلام از فاطمه زهرا(س) نخواسته بود جانش را به خطر بیاندازد اذعان کرد: با توجه به شرایط، حضرت زهرا(س) منتظر آن نشد تا امامش(ع) از او چیزی بخواهد؛ اما وقتی دید امام زمانش(ع) به او احتیاج دارد؛ بلافاصله وارد عمل شد.

وی افزود: در فتنه 88 نیز؛ امام خامنه ای با آنکه نیاز به حضور فتنه شکنانه مردم داشت اما چنین چیزی را از مردم طلب نکردند اما مردم بصیر و ولایتمدار ایران، در روز 9 دی به خیابان‌ها آمدند و از ولی فقیه خود دفاع نمودند.

حجت الاسلام عبدالهی با اشاره به تفاوت‌ها و شباهت‌های فتنه 88 و فتنه خلافت گفت: در هر دو فتنه اکثر خواص شکست خوردند و امام خود را تنها گذاشتند.

وی تاکید کرد: اما تفاوت این دو فتنه از آن جهت بود که بر خلاف فتنه خلافت، در فتنه 88 مردم در کنار امامشان(مد ظله العالی) ایستادند تا بر فتنه پیروز شوند.

انتهای پیام/