به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، امروز(18 اسفند) بیش از 160 نفر از مردم شهرستان درگز در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

خانواده های درگزی توسط چهار اتوبوس از مناطق عملیاتی جنوب از قبیل اروند، شلمچه، طلایه، دهلاویه، هویزه و همچنین در قم از حرم حضرت معصومه(س) بازدید و زیارت خواهند نمود.

مراسم بدرقه این کاروان با سخنرانی سرهنگ پاسدار محمدهادی قوی پنجه فرمانده بسیج درگز و با حضور سایر مسئولین شهرستان در محل حسینه ثارالله بسیج درگز برگزار شد.

فرمانده بسیج شهرستان درگز هدف بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را برشمرد و گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی با رشادت‌ها و فداکاری‌ها رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس از اهداف اصلی اعزام این کاروان‌ راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع ‌مقدس است.

وی افزود: خانواده های درگزی در مناطق عملیاتی، علاوه بر آشنایی با فضای معنوی ایثار و شهادت، یک نوع آمادگی در مقابله با جنگ نرم دشمن را کسب می کنند.

قوی پنجه تاکید کرد: اعزام خانواده ها به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در واقع خط بطلانی بر توطئه‌های فرهنگی دشمن و یک برنامه‌ فرهنگی مفید و تأثیر‌گذار محسوب می شود.

گفتنی است این اردوی زیارتی یک هفته طول خواهد کشید.

انتهای پیام/