به گزارش صبح توس، سعید نورپور رییس آتش‌نشانی شهرستان درگز در گفتگو با درگزخبر  با اعلام آمادگی تمامی پرسنل سازمان آتش نشانی درگز در شب چهارشنبه سوری اظهار داشت: 4دستگاه خودروی اطفای حریق و 15 نیروی آتش نشانی در ایام شب چهارشنبه سوری در آماده باش کامل هستند تا در صورت وقوع حادثه، به کمک شهروندان بشتابند.

وی با بیان اینکه سال گذشته با عمل به توصیه های کارشناسان در سطح درگز اتفاق ناخوشایندی مهمی رخ نداد افزود: خوشبختانه از چهارشنبه سوری سال گذشته بدون وقوع حریق و آسیب های جدی عبور کردیم و این به دلیل آگاهی هر چه بیشتر شهروندان درگزی و رعایت نکات ایمنی بود.

رییس آتش‌نشانی درگز در خصوص تامین ایمنی شهروندان درگزی اذعان کرد: امیدواریم، مشارکت شهروندان در کنار تمهیداتی که از سوی دستگاه های نظارتی در این شب به کار گرفته می شود؛ شب خاطره انگیز و بدون آسیبی از چهارشنبه سوری امسال داشته باشیم.

نورپور با اشاره به برخی نکات که رعایت آن ها می تواند از وقوع حریق در این شب در منازل جلوگیری کند گفت: شهروندان از تهيه و استفاده مواد خطرناک و محترقه كه ممکن است هنگام جابجايی منفجر شوند خودداری كنند و اولیا نیز کودکان و نوجوانان خود را از خطرات و پیامدهای بازی کردن با ترقه و مواد محترقه آگاه کنند.

وی افزود: شهروندان از انداختن مخازن كوچك گاز و ظروف تحت فشار به درون آتش، كه منجر به انفجار می شود؛ خودداری و از ايجاد آتش در كنار درختان، خودروها و يا درون معابر کم عرض اجتناب کنند.

رییس آتشنشانی درگز اذعان کرد: شهروندان در صورت بروز هر گونه حریق یا حادثه، ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۲۵ و یا ۴۶۲۲۴۴۴۴ آتش نشانی درگز تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهند.

وی افزود: در صورت لزوم و مشاهده شوخی ها و رفتارهای ناهنجار افراد، مراتب را به واحدهای گشتی نیروی انتظامی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.

انتهای پیام/