به گزارش صبح توس، سعید نورپور رییس آتش نشانی شهرستان درگز در گفتگو با خبرنگار درگزخبر اذعان کرد: با توجه به شروع فصل زمستان و کاهش دما و لزوم استفاده از وسایل گازسوز در منازل و اماکن تجاری ضروری است؛ شهروندان یادگیری و رعایت مسایل ایمنی را جدی بگیرند.

وی افزود: متاسفانه هر ساله به دلیل عدم رعایت مسایل ایمنی، تعدادی از مردم جان خود را از دست می دهند.

 رییس آتش نشانی درگز ضمن تاکید بر یادگیری مسائل ایمنی گفت: در سالهای گذشته تعدادی از همشهریان به دلیل نا آشنایی و عدم توجه به مسایل ایمنی دچار گاز گرفتگی شدند و جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: اگر این افراد نسبت به یادگیری و رعایت این مسایل دقت بیشتری می کردند؛ هرگز شاهد این حوادث دلخراش برای آنها نمی شدیم.

این مقام مسئول توصیه کرد: استفاده از وسایل گاز سوز، شلنگ و بست های استاندارد، عدم استفاده مشترک از دودکش ساختمان، بررسی مداوم اتصالات وسایل گاز سوز، عدم استفاده از لوله های خروجی نامناسب و شلنگ گاز بلندتر از یک متر، جز مسایلی هستند که در صورت رعایت آنها، از بسیاری حوادث تلخ جلوگیری می شود.

وی در پایان افزود: با توجه به اینکه با استفاده از وسایل گاز سوز امکان وقوع حوادث آتش سوزی و انفجار بیشتر می شود؛ مجهز کردن منازل و اماکن تجاری به وسایل آشکار ساز دود و گاز و تجهیزات اطفای حریق متناسب با محل کاربری از جمله اقداماتی است که در صورت انجام آن، نقش موثری در کاهش تلفات و خسارت ها ایفا خواهد کرد.

انتهای پیام/