به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، به مناسبت هفته وحدت طی مراسمی با حضور برادران شیعه و اهل سنت درگز در مسجد جامع شهرستان به سه نو عروس شیعه و سنی درگزی جهزیه با مبلغ کلی 75 میلیون ریال واگذار شد.

صادق اکبری مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) درگز ضمن تبریک هفته وحدت درباره این نهاد گفت: یکی از ویژگی های کمیته امداد امام خمینی(ره) مردمی بودن آن است که با کمک مردم در جهت فقر زدایی در جامعه گام بر می دارد.

وی افزود: در گذشته مساجد کانون رفع نیازهای مالی نیازمندان بود بنابراین در همین راستا در سالهای اخیر شرایط گسترش مراکز نیکوکاری در مساجد را ایجاد نموده ایم.

اکبری در خصوص اهداف ایجاد این مراکز در مساجد خاطر نشان کرد: شناسایی خیر و نیازمند محلات و ایجاد رابطه بین نیازمندان و خیرین از جمله اهداف ایجاد این مراکز خریه در مساجد می باشد.

امید یوسفی مسئول اجرایی مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) نیز در این مراسم اظهار کرد: مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) با مجوز کمیته امداد امام خمینی(ره) درگز در مسجد جامع شهرستان فعالیت می کند و در طول 9 ماه اول سال 94 موفق به جمع آوری حدود 903 میلیون ریال کمک خیرین شده است.

وی افزود: تا کنون از مبلغ یاد شده حدود 860 میلیون ریال به افراد نیازمند درگز در زمینه های بهداشت و درمان، جهزیه، وام های اشتغالزایی صرف شده است.

انتهای پیام/