به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، در آستانه سالروز حماسه ۹ دی که نماد بصیرت و وفاداری مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با آرمانهای انقلاب اسلامی می باشد، بر آن شدیم تا مصاحبه ای با سرهنگ پاسدار محمد هادی قوی پنجه، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج درگز داشته باشیم؛ در ادامه، این مصاحبه صمیمانه را خواهید خواند:

وقتی اصطلاح و عنوان "نهم دی یا 9دی" را می شنوید چه حسی به شما دست می دهد؟

9 دی 88 روزی ماندگار در صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است؛ واژه 9 دی یادآور «بصیرت و میثاق امت با ولایت» و روز پیوند عاشورایی و غدیری امام و امت است.

عوامل به وجود آورنده فتنه 88 چه بود و چه کسانی مسبب آن شدند؟

در سال 88 سه گروه در فتنه شرکت داشتند؛ گروه اول همان فتنه انگیزان اصلی جهان، یعنی استکبار و صهیونیست جهانی و گروه دوم شامل افرادی بودند که در جریان فتنه نقش کلیدی و اجرایی داشتند و دسته سوم در فتنه هم کسانی بودند که بستری برای فتنه شدند؛ هر چند ممکن است این افراد به صورت ناخودآگاه و با تصمیم و اراده خود بستر این فتنه شده باشند ولی در عین حال به صورت جریان ناخودآگاه و جریان انفعالی بستری برای فتنه قرار گرفتند. و باید این سه دسته را از یکدیگر جدا دانست؛ چرا که حتی مقام معظم رهبری هم برخوردشان با این سه دسته متفاوت بوده و به صورت یکسان با آن‌ها برخورد ننمودند.

9 دی چگونه بوجود آمد؟

بسیاری در داخل و خارج کشور قصد داشتند جریان ادامه دار 9 دی  را یک حادثه بخوانند که مردم فقط یک راهپیمایی انجام دادند ولی در واقع 9 دی یک اتفاق نبود بلکه یک جریان فطری و ادامه دار بر گرفته از فرهنگ غدیر و عاشورا بود که همچنان نیز ادامه دارد.

9 دی اثبات نمود مسئله ولایت در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قائمه اصلی است که محور تمام وابستگی مردم به نظام و بر گرفته از ولایت فقیه است. اگر ولایت مطلقه فقیه نباشد کل نظام از مردم جدا می‌شود و از مسیر اصلی خود یعنی رسیدن به ظهور حضرت مهدی(عج) و تشکیل حکومت آرمانی و الهی فاصله می گیرد و به خاطر این ولایت مقدس است که مردم به این نظام وابسته هستند. در این روز مردم با شور و شعوری حسینی به خیابان‌ها آمدند و تجلی وحدت مردم با ولایت فقیه را به رخ جهانیان کشیدند.

پیام های 9دی چیست؟

9 دی ماه سالروز پیوند مردم با ارزش‌های اسلامی و انقلابی و بیعت با آرمان‌های امام راحل و نیز رهنمودهای امام خامنه‌ای است و پیام 9 دی دوری از خط فتنه و انحراف است.

نقش بسیج و سپاه در برابر فتنه نفوذ سال88 چه بود؟

بسیج در فتنه سال 88 عاشقانه بر ریسمان ولایت فقیه چنگ زد و بی آنکه هراسی از تندگویی های فتنه گران و سرزنش سرزنش کنندگان داشته باشند به دفاع از بنیان انقلاب اسلامی همت گمارد و حقیقتا همچون سربازی مطیع ولایت در میدان مبارزه حضور یافت و هرگز اسیر فریب آنان نشد.

با این حال اگر هوشیاری و بصیرت بسیج و بسیجیان در فتنه سال 1388 ارزشمند تر از مبارزه در جبهه های مقدم در سال های جنگ تحمیلی نباشد کمتر از آن هم نیست. در سالهای جنگ تحمیلی دشمنان انقلاب در آن سوی مرزها بودند و ما در این سوی مرز بودیم. اما در فتنه 88 خنجر نفاق از آستین برخی به اصطلاح انقلابی ها بیرون آمد و آنان از پشت به نظام مقدس اسلامی حمله کردند. بصیرت بسیج در دفاع از انقلاب در حوادث سال 88 مثال زدنی است چرا که این بسیج بود که با اراده ای محکم در برابر دروغ پراکنی ها قرار گرفت و آبروی خویش را در گرو حفظ ولایت فقیه قرار داد. البته فتنه گران هم در سال 88 به خوبی متوجه جایگاه روشنگری بسیج شدند و سخت ترین تازیانه ها را بر آن روا داشتند تا جایی که یکی از سران فتنه رسما در بیانیه ای به عقده گشایی نسبت به بسیج پرداخت. اما با این وجود بسیج و بسیجی هیچ گاه میدان را خالی نکرد و از عقیده اش که بر گرفته از حق است کوتاه نیامد. بسیج در جریان فتنه 88 خوش درخشید و نشان داد که بسیجیان مردان روزهای سخت مبارزه هستند و در بزنگاه ها عرصه را خالی نمی کنند.

تبعات فتنه 88 برای ایران در داخل و خارج چه بود؟

آنچه در عاشورای حسینی اتفاق افتاد در دوران امام خمینی(ره) نیز به وقوع پیوست و در عاشورای سال 88 نیز توسط فتنه‌گران اجرا شد تا تاریخ برای چندمین بار تکرار شود.

حرمت شکنی و هجمه به ارزش‌ها و باورهای دینی، ریزش نیروهای انقلاب و نظام، ایجاد شکاف در بین ملت، تحمیل هزینه های اقتصادی، زیر سوال بردن نهادهای قانونی با انجام اقدامات غیر قانونی و ساختار شکنی  و القاء تشویش و تردیدهای ذهنی  از جمله تبعات داخلی این فتنه بود و از طرف دیگر تغییر رفتار و ادبیات آمریکا و غرب در قبال ایران، افزایش فشارها و تشدید تحریم ها، باج‌خواهی در پرونده هسته‌ای ایران، افزایش امید دشمن به بی ثبات سازی سیاسی و براندازی در ایران، رشد تحرکات ضد ایرانی کشورهای منطقه خلیج فارس وایجاد نگرانی در حامیان و وفاداران به انقلاب اسلامی نیز از تبعات خارجی این فتنه بود.

انتهای پیام/