به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، به مناسبت هفته وحدت، میلاد فرخنده حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع)، نمایشگاه بزرگ قرآن "رحمه للعالمین" با نمایش تصاویر قرآن های منسوب به دستخط ائمه معصومین(ع) و قرآنهای نفیس چاپی از تاریخ 3 لغایت 10 دی ماه در محل مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) شهرستان درگز دایر می شود.

محمود انتظاری رئیس مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) درگز، هدف از برگزاری نمایشگاه رحمه للعالمین را میلاد حضرت محمد مصطفی‌(ص)، امام جعفر صادق(ع) و آغاز هفته وحدت بیان نمود و اظهار کرد: در این نمایشگاه  تصاویر قرآنهای دستخط منسوب به ائمه معصومین(ع) از جمله دستخط مبارک امام حسن مجتبی(ع)، امام حسین(ع)، امام زین العابدین(ع)، امام جعفر صادق(ع) و دستخط مبارک علی بن موسی الرضا(ع) به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه تعدادی از قرآنهای نفیس چاپی موجود در گنجینه کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به علاقه مندان، دانش‌آموزان و دانشجویان معرفی می شود.

رئیس مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) درگز درباره نتیجه برگزاری این نمایشگاه خاطر نشان کرد: جوانان و نوجوانان در بازدید از این نمایشگاه ضمن تفکر بر عظمت قرآن کریم با بعضی از ابعاد کتاب خدا آشنا می شوند؛ که همین امر خود زمینه رشد و تعالی جامعه را به دنبال خواهد داشت.

انتظاری ضمن دعوت مردم به دیدن این نمایشگاه در خصوص آثار به نمایش گذاشته شده خاطر نشان کرد: از جمله آثار برجسته چاپی از مصحف ایران به خط و نگار هنرمندان ایران در طول هزار سال به چاپ نفیس کلن آلمان؛  قرآن نفیس معروف به قرآن وقف امام زمان(عج)، قرآن کریم ترجمه آیتی به خط نسخ میرزا احمد نیریزی، القرآن الکریم چاپ نفیس آستان قدس رضوی، القرآن الکریم نفیس چاپ کراچی پاکستان، القرآن الحکیم چاپ نفیس که هر یک از سوره های این قرآن به یکی از انواع خطوط عربی و با خط خوشنویسان عرب نگارش شده است، القرآن الکریم چاپ جاکارتا ( اندونزی)، قرآن مجید با ترجمه آیت الله مشکینی، قرآن مجید ترجمه شعری را می توان نام برد.

وی افزود: در این نمایشگاه همچنین 10 پوستر آیین زندگی برگرفته از کلام نورانی امام رئوف امام رضا(ع) و بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) بر زندگی به سبک اسلامی زینت بخش نمایشگاه می باشد.

انتهای پیام/