به گزارش صبح توس، حجت الاسلام حسین ملکی امام جمعه شهرستان درگز در گفتگو با خبرنگار درگزخبر در خصوص فتنه 88 اذعان کرد: در سال 88 افراد فرصت طلب، ریاست طلب و قدرت طلب که خادم استکبار جهانی بودند؛ به روی صحنه  آمدند تا برای همیشه انقلاب اسلامی، اعتقادات و مقدسات مردم مسلمان ایران را از بین ببرند.

وی ادامه داد: اما رهبری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم، اقدامات مخرب فتنه گران داخلی و خارجی را که با استفاده از جنگ نرم، تبلیغات گسترده و مسموم، قصد براندازی این نظام مقدس را داشتند؛ خنثی نمود.

حجت الاسلام ملکی تبعات منفی فتنه 88 در داخل و خارج کشور را یادآوری کرد و گفت: حرمت شکنی به ارزشهای دینی، ریزش بعضی از نیروهای انقلاب و نظام، تفرقه افکنی، تحمیل هزینه های مالی، زیر سوال بردن نهادهای قانونی با انجام اقدامات غیر قانونی و القاء تشویش اذهان عمومی از جمله تبعات داخلی و منفی این فتنه بود.

وی افزود: از طرف دیگر تغییر رفتار و ادبیات کشورهای غربی در قبال ایران، افزایش فشارها و تحریم ها، باج‌خواهی در پرونده هسته‌ای ایران، افزایش امید دشمن، رشد تحرکات ضد ایرانی کشورهای منطقه خلیج فارس و ایجاد نگرانی در حامیان و وفاداران به انقلاب اسلامی نیز از دیگر تبعات منفی این فتنه بود.

امام جمعه درگز در خصوص 9 دی اظهار کرد: روز 9 دی مظهر بصیرت، مقاومت و پایبندی مردم همیشه در صحنه انقلاب اسلامی به ارزشهای والای اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی افزود: 9 دی 88 در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی یک نقطه عطف بود و در این روز ملت با بصیرت ایران یک پاسخ قاطع، آگاهانه و هوشمندانه به فتنه گران و استکبار جهانی دادند.

این روحانی با بیان اینکه بزرگداشت روز 9 دی باید هر سال با شکوتر از سال قبل برگزار شود تاکید کرد و گفت: انقلاب اسلامی مقدمه انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) است و قطعا مردم با بصیرت ایران اسلامی این افتخار را خواهند داشت تا این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش یعنی حضرت مهدی(عج) برسانند.

انتهای پیام/