به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، شب گذشته با حضور مسئولین شهرستان و برادران شیعه و اهل سنت درگز، جشن هفته وحدت در مسجد اهل سنت درگز برگزار شد.

مولوی ستار بهرک امام جمعه اهل سنت درگز در این مراسم اظهار کرد: امروز تمام مردم کشور ایران با رهبری مقام معظم رهبری در وحدت زندگی می کنند.

وی افزود: اگر سایر کشورهای اسلامی منطقه نیز به مسئله وحدت توجه می کردند؛ اکنون وضعیت این کشورها طور دیگری بود.

امام جمعه اهل سنت درگز با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) بنیانگذار وحدت در جامعه است و مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه ایشان هستند خاطر نشان کرد: امروز به جای آنکه مسلمانان، جهان را اداره کنند؛ متاسفانه در سایه تفرقه افکنی کشورهای استکباری به ناامنی و کشتار دچار شده اند.

وی افزود: وحدت یکی از نعمت های خوب خداوند به مردم کشور ماست.

مولوی ستار بهرک به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: دشمنان با اصل اسلام مشکل دارند؛ بنابراین با هر روشی برای اختلاف افکنی بین مسلمانان استفاده می کنند.

وی ادامه داد: مسلمانان باید به سیره و سبک زندگی حضرت محمد(ص) توجه ویژه ای کنند؛ چرا که آنچه پیامبر اسلام(ص) می فرمود: حرف خدا و وحی بوده است.

امام جمعه اهل سنت با بیان اینکه اختلافات موجود در تشیع و اهل سنت یک فرصت است گفت: تشیع و اهل سنت بر تاریخ تولد پیامبر اختلاف دارند اما این اختلاف تبدیل به اتفاق مبارکی به نام هفته وحدت شده است.

انتهای پیام/