به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر٬ حجت الاسلام حسین ملکی امام جمعه شهرستان درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تاکید بر مسئله وحدت مسلمانان در خصوص اهمیت تقوا اظهار کرد: تقوا یعنی مراقبت نفس از هر گونه فساد اخلاقی و توجه دائم به آخرت است و کسانی که تقوا پیشه می کنند در دنیا و آخرت عاقبت بخیر می شوند.

امام جمعه درگز با اشاره به مسئله انتخابات در کشور خاطرنشان کرد: یکی از سنت های خداوند در این است که سرنوشت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر جامعه ای را در دست آن ملت و جامعه قرار داده است.

وی افزود: اگر ملتی با بصیرت، صلابت و مجاهدت زندگی کند، به استقلال، عظمت و اقتدار خواهد رسید، ولی اگر مردم یک جامعه ای بصیرت نداشته باشند؛ سرانجامی جز عقب افتادگی، حقارت و تهدید نخواهند داشت.

حجت الاسلام ملکی به حفظ استقلال کشور تاکید کرد و گفت: انقلاب اسلامی با محوریت اسلام ناب محمدی(ص)، حضور مردم و شعار استراتژیک نه غربی، نه شرقی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: این شعار استراتژیک و بنیادین بارها خود را با انتخابات گوناگون در مقابل نگاه جهانیان به تصویر کشیده است و مردم با صلابت و قاطعیت در برابر توطئه های دشمن مقاومت کرده اند.

امام جمعه درگز با تاکید به لزوم حضور پر رنگ مردم در انتخابات اذعان کرد: هر سال که از عمر با برکت انقلاب اسلامی و ولایی ما می گذرد؛ توطئه های دشمن سنگین تر، ننگین تر و رنگین تر می شود و به این شکل شرکت در انتخابات کشور نیز هر دوره حساس تر و حیاتی تر می شود.

وی تصریح کرد: همه ملت ایران باید با نگاه اعتقادی، سیاسی و ملی در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت نمایند؛ چرا که شرکت در انتخابات به منزله تایید قانون اساسی و ولایت فقیه و دوری از سلطه پذیری و استکبار می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به علت افزایش جنگ در جهان خاطر نشان کرد: به گفته یونیسف روزانه حدود ۵۰۰ کودک آفریقایی به خاطر نبود آب سالم آشامیدنی می میرند ولی هیچ صدایی از مدعیان حقوق بشر به گوش نمی رسد.

وی افزود: مدعیان حقوق بشر با به راه انداختن جنگ های مختلف، فروش اسلحه های خود را افزایش می دهند و همه روزه در مناطق مختلف جهان انسانهای بی گناه زیادی را به خاطر اجرای این سیاست به کشتن می دهند.

این روحانی درباره خطر عدم نظارت بر کالاهای وارداتی گفت: سالانه بیش از ۱۵ میلیارد دلار کالای لوکس وارد کشور می شود که اهمیت حیاتی برای مردم کشور ندارند ولی اگر این کار به روند خودش ادامه دهد تاثیرات منفی زیادی در اقتصاد کشور بر جای خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: بزرگترین ضربه و خیانت اقتصادی مربوط به ورود کالاهای قاچاق از طریق گمرک و مراجع قانونی است که به تولید داخلی صدمات جبران ناپذیری می زند.

انتهای پیام/