به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، حجت الاسلام محمد ساجدیان امام جمعه موقت شهرستان درگز ضمن توصیه و سفارش مردم به تقوای الهی گفت: تقوا یعنی مراقبت نفس خود از هر گونه فساد اخلاقی و توجه دائم به آخرت است و کسانی که تقوا پیشه می کنند در دنیا و آخرت عاقبت بخیر می شوند.

حجت الاسلام ساجدیان با اشاره ای به آیه ای از قرآن کریم درباره اهمیت اخلاق گفت: هر کس بخواهد علمی را یاد بگیرد باید ابتدا از دروازه اخلاق عبور کند؛ چرا که یک دانشمند بی اخلاق ممکن است دست به اختراع شومی بزند که جان انسانهای زیادی را بگیرد. درحالی که یک انسان عالم اگر دارای ارزشهای اخلاقی باشد؛ سبب نجات جان انسانهای دیگر می شود.

وی افزود: علم حرکت است و اخلاق جهت آنرا مشخص می کند؛ بنابراین اخلاق از اهمیت بیشتر برخودار است.

امام جمعه موقت درگز به سالروز 10 آذر اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی ایران باید دو ویژگی مهم اسلامی و ملی بودن خود را حفظ کند.

این مقام مسئول درباره خصوصیات مهم یک نماینده مجلس افزود: نماینده مجلس شورای اسلامی ایران باید اخلاقگرا، عدالت محور، وحدت آفرین، هوشیار، بیگانه ستیز، شجاع و امانتدار باشد.

این روحانی با تاکید به اهمیت روز اربعین حسینی(ع) گفت: روز اربعین حسینی مایه جاودانگی و ماندگاری نهضت امام حسین علیه السلام است و مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری این روز شروع جاذبه مغناطیس حسینی(ع) در جهان است.

وی افزود: امام حسین علیه السلام به خاطر امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد تا انسانها را از جهالت نجات دهد و واقعه کربلا مقدمه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) و تا ابد جدا کننده حق و باطل است.

انتهای پیام/