به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، حجت الاسلام حسین ملکی امام جمعه شهرستان درگز به مناسبت هفته بسیج در جمع مسئولین شهرستان اظهار کرد: هر گاه خداوند بخواهد به بنده خود لطف کند به او سه نعمت دین شناسی، دنیا شناسی و خود شناسی اعطا می کند.

وی افزود: این سه نعمت که باعث رشد و شکوفایی فرد در جهان است جزو صفات مهم انسانی محسوب می شود و بسیج از این سرمایه معنوی برخودار است.

امام جمعه درگز در خصوص هفته بسیج گفت: بسیج یک سازمان مردمی بر پایه معنویت، ولایت مداری و بصیرت است و از شاهکارهای عرفانی، سیاسی، ژرف نگر و جامع نگر امام خمینی(ره) می باشد که در تاریخ ۵ آذر 1357 توسط فرمان ایشان، این سازمان مردمی تشکیل شد.

وی افزود: بسیج بعد از تشکیل به دنبال رهایی و پاکسازی جهان از ظلم و جور بوده و هرگز تسلط ظالمان و مستکبران را بر مستعضفین نمی پذیرد.

حجت الاسلام ملکی به اهمیت انتخابات در کشور تاکید کرد و گفت: مسئله انتخابات در کشور ما از اهمیت بالایی برخودار است و تمام نگاه ها و توجهات دنیا را به خود اختصاص می دهد؛ بنابراین در درجه اول حضور پر رنگ مردم از اهمیت بالایی برخودار است و نشان دهنده وحدت و اقتدار این نظام مقدس اسلامی است.

وی افزود: بعد از حضور، وحدت و انسجام مردم در انتخابات آینده، انتخاب فرد اصلح با توجه به گره خوردن سرنوشت ملت ایران به انتخابات آینده بسیار با اهمیت است.

این روحانی با تایید حرکت کاروان های پیاده اربعین حسینی اذعان کرد: زیارت روز اربعین و حرکت کاروانهای پیاده در این ایام یک حرکت بزرگ و نمادین در برابر ظلمهای آشکار و پنهان جهانی محسوب می شود.

وی افزود: این حرکت اعلام انزجار و خستگی از نظامهای سلطه گر و  جبار جهان است و بزودی ما شاهد سقوط این نظام های منفور خواهیم بود.

انتهای پیام/