به گزارش صبح توس به نقل از درگزخبر، ذوالفقار سلحشور رییس محیط زیست شهرستان درگز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: محیط زیست جز مهمترین سرمایه های یک ملت و بلکه کل جهان محسوب می شود و تنها متعلق به یک مردم خاصی نیست و تمام مردم و نسل آینده به معنی واقعی کلمه در این سرمایه سهیم هستند.

وی افزود: اهمیت به محیط زیست جنبه تشریفاتی ندارد؛ بلکه سرنوشت محیط زیست و انسان مانند یک زنجیر به هم متصل است و اگر گوشه ای از محیط زیست آسیب ببیند؛ قطعا باید منتظر یک صدمه و بلای طبیعی در جامعه باشیم.

رییس محیط زیست درگز با اعلام خبری در خصوص کشف یک جرم مرتبط با محیط زیست اذعان کرد: در بازرسی از یک خانه در روستای یکه باغ درگز، یک عدد لاشه قوچ وحشی کشف شد؛ هر چند در این کشف اسلحه یا ادوات غیر مجازی دیگری کشف نشد اما متهم مجرم شناخته شد و به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه به محیط زیست بابت خسارت وارده محکوم شد.

وی افزود: این کشف از طریق گزارش های مردمی و دلسوزان محیط زیست شهرستان شناسایی و اعلام شد و نشان از احساس مسئولیت این افراد به طبیعت دارد.

سلحشور ضمن تاکید بر اهمیت تمام گیاهان، پرندگان و حیوانات در محیط زیست اذعان کرد: با توجه به بازرسی ها و شناسایی جرایم مرتبط با محیط زیست سه نفر را نیز در حین شکار پرندگان شکاری دستگیر نمودیم.

وی افزود: پرونده قضایی این افراد در حال جریان می باشد و موقتا با وثیقه 800میلیون ریالی در انتظار حکم دادگاه قرار دارند.

وی در پایان تاکید کرد: هر چند موارد ذکر شده شاید کوچک به نظر برسد؛ اما نقض و آسیب در هر قسمت از طبیعت حساس و خطرناک است؛ بنابراین مردم شهرستان درگز می توانند در این امر مهم با ما سهیم باشند و در صورت مشاهده جرایم مرتبط با شماره تلفن 46228824 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/