به گزارش صبح توس، حجت الاسلام حسین ملکی امام جمعه شهرستان در گفتگو با خبرنگار درگزخبر اظهار کرد: بسیج یک سازمان مردمی بر پایه معنویت، ولایت مداری و بصیرت است و از شاهکارهای عرفانی، سیاسی، ژرف نگر و جامع نگر امام خمینی(ره) می باشد که در تاریخ 5 آذر 57 توسط فرمان ایشان، این سازمان مردمی تشکیل شد.

وی افزود: بسیج بعد از تشکیل به دنبال رهایی و پاکسازی جهان از ظلم و جور بوده و هرگز تسلط ظالمان و مستکبران را بر مستعضفین نمی پسندد.

حجت الاسلام ملکی به خطر نفوذ دشمن در کشور هشدار داد و گفت: دشمنان اسلام به ویژه غرب به دنبال فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با استفاده از نفوذ، تفرقه افکنی، دو قطبی کردن و اختلاف افکنی در کشور هستند. و به کار بردن بیش از۷۰ بار واژه نفوذ در سال جاری توسط رهبر انقلاب اسلامی نشان از اهمیت این موضوع و لزوم توجه تمامی مردم و مسئولین به این موضوع حساس دارد.

وی افزود: هدف از نفوذ به بهانه برجام، بر اندازی نظام است، دشمن هر چند لحن خود را عوض کرده اما هدف خود را هرگز تغییر نداده اند؛ آنها طاقت دیدن حاکمیت نظام اسلامی را به عنوان یک جریان و مدیریت سیاسی در جهان را ندارند.

امام جمعه درگز دومین وظیفه و فعالیت بسیج را مبارزه با آسیبهای اجتماعی برشمرد و گفت: بسیج در زمینه مبارزه با آسیبهای اجتماعی که بیشتر از در بستر فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای صورت می گیرد اقدامات خوبی را انجام داده است.

وی سومین وظیفه و فعالیت بسیج را کمک به دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باید همه به این باور برسند که راه نجات کشور بازگشت به حاکمیت بسیج و تفکر بسیجی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام/