به گزارش صبح توس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله علم الهدی،  آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در مراسم بدرقه کارکنان شهرداری مشهد به راهپیمایی اربعین حسینی، اظهار کرد: اینکه شما امروز به این توفیق دست یافته‌اید که در بین صدها هزار دلداده اهل بیت(ع) به مراسم اربعین سید و سالار شهیدان اعزام شوید تا به زائران حضرت خدمت‌رسانی کنید، قطعاً کم‌نظیر خواهد بود.

امام جمعه مشهد افزود: پیامبر(ص) در حدیثی می‌فرمایند، خداوند متعال برای شما در جریان زندگی فرصت‌ها و تنفس‌گاه‌هایی قرار داده، لذا توجه داشته باشید این فرصت‌ها را از دست ندهید، عرصه زندگانی انسان به منزله یک تونل سیاهی است که در دوران عمر باید از آن عبور کرد.

وی بیان کرد: انسان در جریانی زندگی می‌کند که آنقدر در گرداب حوادث و رخدادهای زندگی فرو می‌رود و آنقدر در محاصره جریانات مختلف روزمره گرفتار می‌شود که نسبت به فرجام این زندگی و عاقبت آن نمی‌تواند تفکر کند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات به گذشته که بازمی‌گردیم و عملکرد خود را ارزیابی می‌کنیم، می‌بینیم همه فعالیت‌های ما برای برطرف کردن مشکلات زندگی است، لذا باید گفت انسان گاهی اوقات حساب می‌کند محروم‌ترین نوع موجودات شخص خودش است، چراکه همه عمر برای دیگران دویده و رنج دیده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: امام حسین (ع) زائران بسیاری دارند و در ایام مختلف سال بسیاری از دلدادگان حضرت برای زیارت این امام همام به کربلای معلی مشرف می‌شوند، اما اینکه فردی با هدف خدمتگزاری به پابوس آقا برود توفیقی است که برای همه فراهم نمی‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: اعزام افرادی برای خدمتگزاری در ایام اربعین حسینی حرکت ارزشمندی که در حوزه زیارت استانداری انجام شد و شهردار نیز امکانات مدیریت شهری خود را در این راه وقف کردند که تمام این اقدامات جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به اینکه جریانات مختلف در گوشه و کنار در حال سنگ‌اندازی برای رسیدن اهداف خود هستند، ادامه داد: برخی جریانات ناهنجار سیاسی ممکن است مطرح کنند که رسالت شهرداری فقط مدیریت شهری است و مسئله زیارت امام حسین(ع) و پاکبانی حرم حضرت علی(ع) در خارج از مشهد مناسبتی ندارد.

امام جمعه مشهد افزود: کسانی که این زمزمه مسموم را می‌‌کنند، عده‌ای هستند که قصد زیر سئوال بردن یک جریان ارزشی را دارند و برای رسیدن به اهداف ناپاک سیاسی خود دست به هر کاری می‌زنند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: یک عده از این افراد کوته‌فکر هستند و نمی‌توانند اوج عظمت این فعالیت‌های معنوی را درک کنند اما این افراد باید بدانند که هر کس حقوقی دارد و این شهر متعلق به امام رضا (ع) است.

وی یادآور شد: مسئله اربعین با همه زیارت‌های مخصوص امام حسین(ع) فرق دارد، اربعین یک زیارت مخصوص است که مؤسس آن خواهر بزرگوار ایشان زینب کبری قهرمان کربلا بود،ه همچنین آنجا حضرت زینب در احیای کربلا جریانی راه‌اندازی کردند که زیارت اربعین نام داشت و تمام کسانی که در زیارت اربعین مشرف می‌شوند رهرو راه ایشان هستند.

انتهای پیام/