به گزارش صبح توس، اصغر حسین زاده در گفتگو با درگزخبر، اظهار کرد: پنج کتابخانه عمومی در شهرستان درگز فعال بوده که در طول سال محل مراجعه دانش آموزان، دانشجویان و علاقه مندان شهرستانی به مطالعه هستند.

حسین زاده درباره تعداد عناوین موجود در کتابخانه های شهرستان خاطرنشان کرد:حدود 40 هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، زبان های خارجه و علمی در کتابخانه های درگز موجود است و هم اکنون، سه هزار عضو فعال به این عناوین دسترسی دارند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی درگز با بیان اهمیت مطالعه در کودکان و نوجوانان گفت: کودکان و نوجوانان مهمترین سرمایه های جامعه هستند، بنابراین از هم اکنون باید برای ارتقا معلومات علمی، گسترش آگاهی  و بصیرت افزایی در بین آنان برنامه ریزی شود و شرایط  بهبود افزایش مطالعه برای آنها تحقق یابد.

وی ادامه داد: برنامه های مختلف و متنوعی برای رشد و افزایش سرانه مطالعه کودکان در درگز انجام شده که به زودی با ایجاد و گسترش فضاهای کتابخوانی ویژه تحقق می یابد.

حسین زاده ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را بیانگر رشد فکری شهرستان دانست و گفت: مطالعه از جمله فرهنگ های ارزشمندی است که در تمامی زمینه ها کاربرد داشته و تبیین این امر مهم می تواند باعث رشد و شکوفایی جامعه در تمامی عرصه های اقتصای، سیاسی، علمی و فرهنگی شود.

وی در پایان تاکید کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای مردم جامعه بسیار مهم و حیاتی بوده و تبیین این فرهنگ نیازمند مشارکت همگانی است.

انتهای پیام/