به گزارش صبح توس به نقل از کاشمر بصیر امام جمعه کاشمر در خطبه های این  هفته نماز عبادی و سیاسی جمعه گفت:کودتای 28 مرداد توسط آمریکا باید  به نسل جوان و علاقمندان به اینده این کشور یادآوری بشود ،علت اینکه آمریکا مصدق را نابود کرد چیست ، مصدق که با آمریکا  دشمن نبود، مصدق که مرگ برآمریکا نمی گفت ، بلکه اوبرای نفت  در حال مبارزه با انگلیسی ها بود و از برخی اسناد استفاده میشود که مصدق با آمریکائی ها رفیق و رابطه هم داشت ، اما امریکا وقتی منافعش برسد دوست و دشمن نمی شناسد  و هر جا قدرت داشته باشد  و بتواند منافعی بدست اورد  وارد عمل میشود.آمریکا  امروز یک چنین دولتی است و ما میخواهیم با او مذاکره کنیم و توافق کنیم گرچه صحبت های اخیر انان برای ما شناخته شده است  و خدا روح امام  خمینی (ره) را شاد کند که آمریکا را به ما خوب شناخت  و آن شیطان بزرگ  بود،آمریکا دشمن اول اسلام و مهمترین دشمن کشور  و ملت میباشد.

حجت اسلام یعقوبی افزود:ما اگر با داعش و صدام و وهابیت و منافقین مبارزه می کنیم ،  ریشه در آمریکا دارد. لذا خشم  و بغض ما نسبت به امریکا باید همیشه فعال باشد تا امریکا اهل  تجاوز و ظلم است ما باید فرمایش  امام را سر لوحه کار خود قرار داریم .

وی بیان داشت: اوباما گفته ما انتظار داریم این شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل از ایران جمع شود. یک چنین انتظاری آنان از توافق نامه دارند اما پاسخ ملت ما همان پاسخ  اول انقلاب به آمریکاست که آمریکا تو از ما خشمگین و ناراحت هستی  در این ناراحتی و خشم بمیر ما جنایت تورا از 28 مرداد تا امروز رصد کردیم و باید پاسخ این جنایات را بدهی چقدر شهدای ارزشمند را از ما گرفتی، پاسخ این همه فشار بر ملت را باید بدهی ، اینهمه پول این ملت را بلوکه کردی  تحویل نمی دهی آنگاه انتظار داری ملت ما از روی دوستی حرف بزنند.

حجت اسلام یعقوبی اظهار داشت: در همین مذاکرات  به امید این هستید که پیشرفت ما را بگیرند و اظهار می کنند که ما توانستیم 10 سال ایران را متوقف کنیم  و این را بدانید که ما متوقف نمی شویم  و ما راههای خروجی  برای پیشرفت را داریم  و با اینحال دشمنی آمریکا باید برای ما تابلو باشد و این دشمن را خوب  بشناسیم.

انتهای پیام/