به گزارش صبح توس، محسن حاجي حسني كارگر، دارنده مقام نخست پنجاه و هفتمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم در مالزي در در خصوص فعالیت های خود گفت: در حال حاضر پس از دریافت مدرك ليسانس در رشته مديريت بازرگاني در دارالقرآن كوه­سر مشغول به كار شدم و مديريت اين دارالقران را بر ­عهده دارم.

وي در ادامه افزود: تمامي موفقيت­هايم را مديون خانواده­ام هستم، چرا كه پدر و مادرم هميشه دوست داشتند من در سايه قرآن رشد كنم و در اين راه از هيچ كمكي براي من دريغ نكردند.

حسني تصريح كرد: در شروع راه برادرانم به ويژه برادر بزرگ­تر من آقا مصطفي كه از كودكي هم استاد و هم مشوق بنده بوده­اند در كسب موفقيت­هاي من در اين راه بسيار نقش داشته­اند. در برهه­اي از زمان از محضر جناب استاد بيژني نيز كسب فيض نمودم كه اين شاگردي هم در كسب موفقيت­هاي من نقش به­سزايي داشته است.

محسن حاجي حسني كارگر از همراهيش با قرآن در طول زندگي اين گونه مي­گويد: از سن 3 سالگي با كمك پدر و برادرم خواندن قرآن را با تقليد از استاد شحات انور آغاز كردم ودر سال 81 در سن 14 سالگي در مسابقات قرآني اوقاف كشوري در رده سني زير 18 سال رتبه اول را كسب كردم و در همان سال به­عنوان نماينده افتخاري جمهوري اسلامي ايران در مسابقات بين­المللي عربستان شركت نمودم، پس از آن تا سال 93 در هيچ مسابقه قرآني شركت نكردم.

وي درباره حضور در مسابقات قرآني بيان مي­كند: مسابقات قرآني به دليل محدود كردن قاري به چارچوب خاصي از تلاوت باعث قاري سوزي مي­شود و اين قاريان رفته رفته جايگاه خود را ازدست مي­دهند. اما من در اين مدت همچنان در محافل قرآني داخل و خارج از كشور به خصوص كشورهاي مالزي، تانزانيا، عربستان، عراق و قطر شركت مي­كردم و هميشه سعي داشتم ايرادات قرائتم گرفته شود.

قاري مشهدي از لحظه تلاوتش در مسابقات مالزي مي­گويد: من چون سال هاي سال قاري و موذن حرم امام رضا(ع) بودم زماني كه نوبت تلاوت من رسيد از امام رضا(ع) خواستم تا آبروي من را بخرند و در اين تلاوت من را همراهي كنند تا بتوانم براي رضاي خداوند تلاوت خوبي داشته باشم و مردم از تلاوت يك شيعه ايراني لذت ببرند.

وي در پايان گفت­ و گو تاكيد كرد: باشكوهترين محافل قرآني كشور همه ساله توسط آستان قدس رضوي در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار مي­شود، به همين دليل قاريان مشهدي كه هميشه در اين محافل شركت مي­كنند به بركت حضور در جوار  امام رضا(ع) هيچ استرسي در لحظه تلاوت  در مسابقات قرآني ندارند.

انتهای پیام/