به گزارش صبح توس به نقل از جام روز حجت‌الاسلام سید علی موسوی فر با تبریک خجسته میلاد بابرکت امیرمومنان حضرت علی(ع) با اشاره به سال دولت و ملت همدلی و هم‌زبانی گفت: در دین مقدس اسلام حقوق دولت و ملت حقوق متقابل است و دولت و ملت حقوقی دارند که باید طرفین رعایت کند.

وی افزود: رعایت حقوق باعث هم‌دلی و هم‌زبانی و اتحاد می‌شود و پایمال کردن حقوق باعث اختلاف و نتیجه‌اش عزت اشرار خواهد شد.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی از سخنان مسئولان باعث یاس و نامیدی ملت می‌شود و امسال که انتخابات مجلس است جریانی به دنبال سیاه نمایی گذشته مسئولان است تا با این وسیله بتواند رأی مردم را به دست آورد و این کمال بی‌تقوایی و باعث خوشحالی دشمنان و ناراضی دوستان است.

امام‌جمعه با تذکر این‌که وفاداری ملت به‌نظام بی‌نظیر است تصریح کرد: اینکه مسئولی بگوید وظیفه پلیس اجرای احکام نیست بسیار حرف عجیب‌وغریبی است و حساب این سخن با توجه به بطلان این حرف چه هدفی را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: این‌جور سخن گفتن نتیجه‌اش این می‌شود که قوانین جمهوری اسلامی با اسلام منافات دارد و این تفکیک بی‌قانون و اسلام خلاف قانون اساسی است.

وی تقویت نیروی انتظامی و ناامن کردن اماکن را برای افراد خلاف‌کار و اراذل‌واوباش وظیفه همگانی دانست و تأکید کرد: اینکه گفته شود پلیس موظف به اجرای احکام اسلامی نیست نتیجه‌اش تضعیف نیروی انتظامی و تقویت اراذل‌واوباش و افراد خلاف‌کار است.

امام‌جمعه با گرامیداشت یاد و نام خاطره علامه شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معظم گفت: شهید مطهری حاصل عمر امام (ره) بود و آثار و کتب شهید مفید است.

امام‌جمعه با اشاره به سنت حسنه اعتکاف گفت: اعتکاف یک سنت حسنه است و باید جدی بگیری و در حقیقت اعتکاف انسان را به خدا نزدیک می‌کند.

وی اضافه کرد: اعتکاف آمده است تا موانع بین خدا و انسان برطرف کند.

وی تصریح کرد: خداوند برای جلوگیری از افراط و چیزهایی که انسان را از خدا دورمی کند اعتکاف را آورد تا تمرینی باشد با افراد به خدا نزدیک شوند.

انتهای پیام/