به گزارش صبح توس؛عباسعلی برونسی، مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی  کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی ظهر امروز در دیدار با فرماندار خلیل آباد که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: سال ۸۰ بر اساس مصوبه مجلس و موافقت دولت، صندوق بیمه زیرمجموعه وزارت تعاون قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ سال از عمر صندوق بیمه در خراسان رضوی می گذرد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم نسبت به ۱۷ سال گذشته توانسته ایم بیمه شده جذب کنیم و صندوق بیمه اجتماعی تنها صندوقی است که ۷۰ درصد حق بیمه را دولت پرداخت می کند و تنها ۳۰ درصد این میزان با بیمه شده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر خراسان رضوی با تاکید اینکه بر اساس طرح قرارگاه کرامت، یک میلیون نفر از کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند، تصریح کرد: از این میزان، ۴۵ هزار و ۷۰۰ نفر سهم خراسان رضوی است که تاکنون موفق شده ایم ۱۰ هزار نفر را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم در ۳۱ خردادماه سال آینده به تعهدات خود به صورت ۱۰۰ درصدی عمل و بتوانیم جشن پایان این طرح را در کشور برگزار کنیم، اذعان کرد: از یک میلیون و ۳۷۰ هزار نفر از کشاورزان، روستاییان و عشایر استان، بالغ بر ۸۱۸ هزار نفر آن‌ها فاقد بیمه اجتماعی هستند.

برونسی با بیان اینکه ۳۳۰۰ نفر در شهرستان خلیل آباد از روستائیان وعشایر تا کنون بیمه شده اند، عنوان کرد: ۸۵۰۰ نفر دیگر نیز هنوز بیمه نشده اند که می طلبد با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی این تعداد از افراد روستایی وعشایر شهرستان از خدمات بیمه اجتماعی وعشایر برخوردار شوند.

انتهای پیام/