به گزارش صبح توس؛ امین الله مظلوم رییس شورای شهر سبزوار شامگاه شنبه در نشست شورای شهر سبزوار عنوان کرد: عمده هزینه خرید اتوبوس توسط وزارت کشور پرداخت شده است و شهرداری سبزوار هزینه این دستگاهها را که 310 میلیارد ریال است نیز پرداخت کرده است.
وی افزود: وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر 250 هزار نفری نامناسب است چنانکه  از مشکلات جدی حمل و نقل عمومی این شهر  کمبود و فرسودگی اتوبوس های شهری است.
رییس شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: توسعه حمل و نقل عمومی همواره از مطالبات مهم و با اولویت شهروندان از مدیران شهری بوده است در همین راستا 24 دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری سبزوار اختصاص یافته است.
مظلوم ادامه داد: پیگیری طرح ارگ امیریه سبزوار، محلات هشت و 9 توحید شهر، تکمیل بزرگراه غدیر، احداث میدان پرستار مرمت پارک شهدای گمنام،  بازگشایی کال عیدگاه ،  ساماندهای کمربند جنوبی شهر ونصب دوربین ها نظارتی برخی از مهمترین  پروژه های عمرانی  در  اولویت شهرداری سبزوار است.
وی افزود: همچنین  طرح مرمت بازار تاریخی سرپوش  در سالهای گذشته آماده شده که  برای اجرای آن بر مبنای  تفاهم نامه همیاری و مشارکت اداره میراث فرهنگی، شهرداری و هیات امنای بازار  در حال پیگیری است.
رییس شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: مرمت و احیای مصلای قدیمی سبزوار از بناهای عهد سربداران این شهرستان طی تفاهم‌نامه ای بین میراث فرهنگی و شهرداری سبزوار به شهرداری واگذار شده که این اقدام منجر به احیای این  بنای تاریخی و رونق گردشگری خواهد بود.